Jak podaje "Super Express", wedle rozporządzenia, które w ciągu kilku dni może zostać podpisane przez Andrzeja Dudę, politycy, którzy są na stanowiskach kierowniczych otrzymają podwyżkę wartości aż 60% poprzedniej sumy. To naprawdę wysoka stawka, a do grona ewentualnych szczęściarzy zaliczać się będą między innymi: premier, szef KPRM, marszałek Sejmu i Senatu oraz sam prezydent, co jest kolejnym argumentem do tego, by ustawa została wprowadzona w życie.

Ile teraz zarabiają politycy, a ile będą zarabiać po planowanej podwyżce? Według obliczeń Wirtualnej Polski wiceministrowie każdego miesiąca otrzymywaliby przelew w wysokości około sześciu tysięcy złotych brutto. Senatorowie natomiast dostawaliby wynagrodzenie w kwocie dziewięciu tysięcy złotych.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

Oprócz tego politycy mogą cieszyć się bezpłatnym transportem oraz ryczałtem na wynajem mieszkania.

Jak politycy reagują na planowane podwyżki? Krzysztof Bosak przekonuje, że są one potrzebne, ponieważ niskie wynagrodzenie odstrasza osoby, które mają kompetencje i mogłyby rządzić krajem, ale nie chcą ze względu na niską płacę. Polityk jednak twierdzi, że czas, w którym Andrzej Duda chce te podwyżki wprowadzić jest mało przyjazny.

Sekretarze stanu odpowiadają za rządzenie państwem i sytuacja, w której dyrektor zarabia więcej niż wiceminister, jest kuriozalna, dlatego, że rząd ma problem ze zrekrutowaniem ludzi z odpowiednimi kompetencjami. Krzysztof Bosak

Zgadzacie się ze zdaniem lidera Konfederacji?

Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24
Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24
Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24

To również może Cię zainteresować: Smutne Wieści Dla Fanów Ireny Santor. Takiej Wiadomości Nikt Się Nie Spodziewał

Zobacz także: Najnowsze Zdjęcie Filipa Chajzera Zmartwiło Internautów. Co Się Dzieje Ze Znanym Dziennikarzem