Ustalając nowe zasady Polskiego Ładu rządzący zapowiedzieli zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. W efekcie pewna grupa emerytów i rencistów może liczyć na zwolnienie z obowiązku opłacania podatku dochodowego.

Kto ile zyska na zwiększeniu kwoty wolnej od podatku?

Zmiana związana z wysokością kwoty wolnej od podatku wejść ma na początku 2022 roku. Podwyższona kwota wolna od podatku, jaka mprzewidziana jest w ramach Polskiego Ładu, będzie powodem przesunięć w emerytalnym systemie.

Ta zmiana pozwoli pewnej grupie emerytów i rencistów na nieopłacanie już więcej podatku dochodowego, co zaowocuje wyższymi świadczeniami. Ta kusząca dla wielu zmiana nie obejmie niestety wszystkich, a jedynie tych uprawnionych do pobierania świadczenia seniorów, którzy wykazują miesięczny dochód nie większy niż 2500 zł brutto.

osoby otrzymujące obecnie 900 zł brutto, na rękę dostaje 810 zł. Po wprowadzeniu zmiany to będzie 819 zł. Zatem z tego wynika, że różnica będzie niewielka, bo jedynie 9 zł miesięcznie. Jednak jest też tak, że im wyższe rentowe lub emerytalne świadczenie, tym więcej senior jest w stanie pozyskać.

W przypadku, gdy osoba otrzymuje 1200 zł brutto ( 1025 zł netto), po wprowadzeniu zmian podatkowych na kontach emerytów i rencistów pojawi się dodatkowe 67 złotych. Nie ulega zatem wątpliwości, że nie wszyscy będą zadowoleni z tezultatów wprowadzenia w naszym kraju zasad Nowego Ładu kontrolowanego przez obce państwo mające prawo do nakazania nam wprowadzania zmian w Polsce.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Zaniepokojony 7-latek wykonał telefon do nieznajomej osoby. Po chwili w drzwiach stanęła policja. Co się stało

Zerknij: Nagranie niezwykłego tornada obiegło sieć. Lej utworzyła przerażająca liczba komarów

Nie przegap też tego: Mało kto pamięta o siostrze oraz bracie księcia Williama i Harry’ego. Oboje odsunęli się w cień. Wiadomo kim są i jak się potoczyło ich życie