Portal Goniec przekazał, że prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą dotyczącą zmian w opłatach za energię elektryczną. Już w 2023 roku wejdzie w życie zupełnie nowy system, który nieco zrewolucjonizuje naliczanie należności za prąd.

Ustawa została podpisana!

Dokładnie chodzi tutaj o wprowadzenie systemu CSIRE, jest to Centralny System Informacji Rynku Energii. Jego zadaniem jest gromadzenie, a także zarządzanie informacjami na temat zużycia energii elektrycznej. Nad systemem tym będzie czuwał operator przesyłowy.

W związku ze zmianami konieczne będzie także zamontowanie w gospodarstwach domowych zupełnie nowych liczników. Według zapowiedzi, do końca 2023 roku mają one zostać zamontowano w około 15% wszystkich domów, a w kolejnych dwóch latach ich liczba ma wzrosnąć do 35%, natomiast już pod koniec 2028 roku liczniki takie dotrą do niemal wszystkich odbiorców.

Wiele korzyści!

Nowe liczniki będą gromadzić zarówno informację o tym, ile energii zostało pobrane przez gospodarstwo domowe, jak i o tym, ile prądu zostało wyprodukowane przez przydomową elektrownię.

Nie da się zatem ukryć, że będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które są właścicielami magazynów energii. Obecnie osoby takie są zobowiązane do płacenia zarówno za energię, którą pobierają z elektrowni, a także za tą, która jest przesyłana z magazynu do sieci. Wraz ze wprowadzeniem nowych liczników, ma się to zmienić.

Co więcej, nowe liczniki mają także wyeliminować ryzyko awarii, bowiem same będą wysyłały komunikat w przypadku, gdy ich działanie nie będzie prawidłowe i będzie wymagać interwencji ze strony elektrowni.

Jak informował portal "Życie": FANI PROGRAMU "MAM TALENT!" NIE MOGĄ WYJŚĆ Z PODZIWU! WIADOMO JUŻ, KTO ZASTĄPI SZYMONA HOŁOWNIĘ W POPULARNYM SHOW

Przypomnij sobie: DZIEWCZYNKA NIE ZOSTAŁA DOPUSZCZONA PRZEZ KSIĘDZA DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. KAPŁAN DAŁ ZASKAKUJĄCY POWÓD DECYZJI. RODZICE NIE WIEDZIELI, CO DALEJ

Portal "Życie" pisał również: CZEKAJĄ NAS OGROMNE UPAŁY? KIEDY MOŻEMY SIĘ ICH SPODZIEWAĆ I CZY TAKA POGODA ZOSTANIE Z NAMI NA DŁUŻEJ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ