Zbliżają się wakacje i coraz więcej osób szykuje się do zasłużonego urlopu. Plany jednak nadal krzyżuje pandemia koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia.

Choć w ostatnich dniach notujemy w Polsce coraz mniej zakażeń, minister zdrowia wcale nie wykazuje zbyt wiele optymizmu i woli dmuchać na zimne. Oznacza to, że jeszcze nie pozbędziemy się wszystkich zasad wprowadzonych z powodu SARS-CoV-2.

Co z tymi maseczkami?

Symbolem pandemii stały się maseczki. W połowie maja na szczęście zniesiono nakaz noszenia ich na zewnątrz przy zachowaniu odpowiedniego dystansu, w środku budynków i przestrzeni publicznej nadal one obowiązują. Wszystko wskazuje też na to, że się to nie zmieni nawet w wakacje.

Minister zdrowia ujawnił właśnie, że zamierza zarekomendować przedłużenie konieczności zakrywania ust i nosa w budynkach, sklepach, środkach komunikacji publicznej, pociągach itp.

„Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić” – zapowiedział Adam Niedzielski.

maseczki / YouTube:  naTemat.pl
maseczki / YouTube: naTemat.pl

Według szefa resortu zdrowia jest to jeszcze konieczne ponieważ pandemia nadal trwa i pomimo obecnej dobrej sytuacji, szybko może się z powrotem pogorszyć.

Za przykład podał Wielką Brytanię, która po lepszym okresie znowu notuje wzrost zakażeń.

Co sądzicie o tym obostrzeniu. Mieliście nadzieję, że w wakacje maseczki już całkowicie znikną?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejna smutna wiadomość dla rodziny aktorki, która odeszła przez użądlenie osy. Kondolencje płyną z całej Polski. Za co ceniliśmy Barbarę Sałacką

Jak informował portal „Życie.news”: Zmiany w programie 500 plus już od dzisiaj. Można stracić spore pieniędzy jeśli się nie spełni podanych warunków. O czym trzeba wiedzieć

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Książę Harry po raz kolejny wbił szpilę rodzinie królewskiej. Zrobił to świadomie. Co takiego powiedział

Sprawdź także ten artykuł: U znanej celebrytki zdiagnozowano nieuleczalną dolegliwość. Mandaryna ujawnia jak zareagowała na tą wiadomość i jak sobie obecnie radzi