Jak informuje serwis SuperBiz SE, wśród głównych założeń nowego programu mieszkaniowego, który jest częścią Polskiego Ładu znalazła się gwarancja wkładu własnego i dopłata dla młodych rodzin z dziećmi, sięgająca nawet 100 tysięcy złotych od państwa. Okazuje się, że o pieniądze będzie można się starać zarówno przy mieszkaniu z rynku pierwotnego, jak i z drugiej ręki.

Polskie władze przekonują, że program „Mieszkanie bez wkładu własnego” ma wejść w życie już w kolejnym roku. Obejmie on przede wszystkim małżeństwa i rodziny, które spodziewają się dziecka. Jest on skierowany głównie do osób w wieku 24-40 lat., które posiadają zdolność kredytową. Jedną z wypadkowych programu jest to, aby nie czekać z decyzją o rodzicielstwie. Gwarancja na wkład własny może wynieść do 40 procent wartości kredytu.

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” już w przyszłym roku. Co to oznacza dla młodych osób?

Jednak gwarancja wkładu własnego to nie sa wkład, a ten i tak będziemy musieli samodzielnie spłacić. Jednak po urodzeniu drugiego dziecka część zobowiązań spłaci państwo w wysokości 20 tysięcy złotych, po trzecim dziecku kolejne 60 tysięcy. Łącznie ma być to kwota gwarantowana do 100 tysięcy złotych. Pełna kwota dofinansowania pojawi się w rodzinach z czwórką dzieci.

Jak informuje wiceminister rodziny, Barbara Socha, nie będzie również limitu metrażu mieszkań w kwestii dopłat. W tej chwili nieznana jest kwota budżetu na nowy program mieszkaniowy.

„To będzie jeden z kluczowych programów, więc i środki na niego kierowane będą, jak największe, aby jak najszersze grono osób mogło z niego skorzystać” – wyjaśnia Barbara Socha w rozmowie z SuperBiz SE.

Program kierowany jest do wszystkich rodzin z dziećmi, niezależnie od tego, czy rodzice pozostają w związku małżeńskim, czy nie.

Jak informował portal "Życie": NIEBYWALE SMUTNE DONIESIENIA MEDIÓW NA TEMAT KSIĘŻNEJ KATE. ŻONA NASTĘPCY TRONU WIELKIEJ BRYTANII MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JEJ STAN NIEPOKOI

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM WYCOFUJE POPULARNY PRODUKT SPOŻYWCZY ZE SKLEPOWYCH PÓŁEK. DLA WIELU OSÓB MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY

Portal "Życie" pisał również: WAŻNA INFORMACJA DLA TURYSTÓW. CZY PRZED WYJAZDEM NA WAKACJE TRZEBA ZAOPATRZYĆ SIĘ W „PASZPORT SZCZEPIONKOWY”? WYCIEKŁY NOWE INFORMACJE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZMIANY W ZASIŁKU POGRZEBOWYM JUŻ NIEBAWEM WEJDĄ W ŻYCIE. CO TAKIEGO SIĘ ZMIENI? WYPOWIEDŹ PREMIERA, MATEUSZA MORAWIECKIEGO WSZYSTKO WYJAŚNIA