Najnowsze informacje dotyczące wprowadzania zmian w zasiłku pogrzebowym już ujrzały światło dzienne. Niebawem wszelkie reformacje wejdą w życie. Co takiego zatem się zmieni? Wypowiedź premiera, Mateusza Morawieckiego wszystko wyjaśnia.

Jak wiadomo, ze względu na panującą od ponad roku pandemię dynamicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa wiele rodzin utraciło swoich najbliższych w walce z chorobą. Najbardziej dotkniętą grupą są osoby w podeszłym wieku, które często nie radzą sobie z zakażeniem.

W związku z tym umieralność ludzi wzrosła i zaczęły pojawiać się masowe prośby o zwiększenie zasiłku pogrzebowego, który aktualnie wynosi 4 tysiące złotych.

Zmiany w zasiłku pogrzebowym! Czy świadczenie wzrośnie?

Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił ostatnio, iż nastąpią zmiany w zasiłku pogrzebowym – niestety nie takie, jakich oczekiwali Polacy. Nie zostanie on podniesiony, lecz zmieni się sposób składania wniosków o świadczenie - będzie można składać go drogą elektroniczną.

– Biorąc pod uwagę siłę nabywczą złotówki, mamy zasiłek na bardzo przyzwoitym poziomie i nie mamy zamiaru go zmieniać – powiedział premier, Mateusz Morawiecki.

Pogrzeb/ screen youtube