Nikt nie ma wątpliwości, że w okresie majówki na drogach zawsze obserwowany jest wzmożony ruch. Gdzie zatem najczęściej ustawiają się policjanci, którzy mierzą prędkość jaką osiągają polscy kierowcy?

Twórcy programu Yanosik zabrali głos

Jak podaje portal Super Express, twórcy programu Yanosik dedykowanego dla kierowców posilili się o stworzenie zestawienia, w którym wskazali drogi, na których najczęściej dochodzi do kontroli prędkości. Jak doskonale wiemy, program Yanosik służy do komunikacji pomiędzy kierowcami, którzy mogą w ten sposób informować się o niebezpiecznych zdarzeniach na drogach, blokadach, a także kontrolach prędkości.

Według zestawienia przygotowanego przez twórców programu Yanosik do kontroli drogowych najczęściej dochodzi na drogach krajowych numer 97 oraz 80. Tylko od stycznia tego roku podczas weekendów kierowcy korzystający z tych dróg zgłosili aż 14 kontroli na odcinku 1 kilometra.

Gdzie najpewniej może zostać skontrolowana prędkość?

Wśród kolejnych dróg krajowych, na których z największym prawdopodobieństwem możemy spodziewać się policyjnej kontroli prędkości znalazły się drogi numer 47, 17, 6, 86, 81, 10, 67, 84, 89.

Co więcej, według zgłoszeń odebranych od kierowców korzystających z programu Yanosik najczęściej do kontroli prędkości dochodzi w województwie małopolskim, a następnie podkarpackim i zachodniopomorskim. Najrzadziej kontrolowani są natomiast kierowcy poruszający się po drogach województwa lubuskiego oraz opolskiego.

Warto jednak podczas długiego weekendu majówkowego zdjąć nogę z gazu i dojechać bezpiecznie na miejsce! Życzymy szerokiej drogi wszystkim kierowcom!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WSPANIAŁE WIEŚCI DOTYCZĄCE TOMASZA STOCKINGERA WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. NIEBAWEM POJAWI SIĘ NOWY CZŁONEK RODZINY. FANI MASOWO GRATULUJĄ

O tym się mówi w Polsce: CZY KIEDYKOLWIEK WYJAŚNIONA ZOSTANIE TAJEMNICA DOTYCZĄCA MAGDALENY ŻUK? DO TEJ PORY NIE UDAŁO SIĘ USTALIĆ, KTO KRYJE SIĘ ZA CAŁĄ SPRAWĄ

O tym się mówi na świecie: CO TAKIEGO WYDARZYŁO SIĘ TUŻ PO POGRZEBIE KSIĘCIA FILIPA? JEDEN Z CZŁONKÓW RODZINY KRÓLEWSKIEJ ZDRADZIŁ, CO ZROBIŁA KRÓLOWA ELŻBIETA II

Z życia gwiazd: SPRAWA NAPADU NA PARTNERKĘ DAWIDA NAROŻNEGO ZNALAZŁA SWÓJ FINAŁ W SĄDZIE. KOBIETA PRZEŻYŁA BARDZO TRUDNE CHWILE