Sezon na pierwsze komunie już za pasem, tymczasem w tym roku sprawa jest bardziej skomplikowana – wciąż nie wiadomo, czy uroczystości się odbędą. Zwykle przypadają one na maj. Jak będzie w tym roku?

Portal WP zauważa, że na to pytanie nie są w stanie odpowiedzieć rodzice ani restauratorzy – nie wiadomo, jakie obostrzenia przyjmie rząd i jak zaplanować okres komunijny. Część rodziców już teraz zastanawia się nad wynajęciem domku na imprezę zamiast organizowania jej w restauracji – tu istnieje spore ryzyko, że lokale nie zostaną otwarte.

Ksiądz. Źródło: Youtube Konkatedra Ostrów Wielkopolski
Ksiądz. Źródło: Youtube Konkatedra Ostrów Wielkopolski

Co z komuniami 2021?

Internauci zauważają, że na komuniach zwykle zbiera się sporo osób. Niektórzy uważają, że zabranianie dużego spotkania rodzinnego nie ma uzasadnienia – wszak w kościele będzie o wiele więcej wiernych niż np. 30 osób.

Rodzice dzieci, które w tym roku mają przystąpić do komunii, wciąż nie wiedzą, na co się przygotowywać. Nie mają pojęcia, czy przyjęcia będzie można zorganizować w restauracjach – choć na Facebookowych grupach podpowiadają sobie np. by skorzystać z „wizyty edukacyjnej” lub popytać restauracji, które „kombinują”, by się utrzymać.

Co sądzą na ten temat rodzice dzieci, które w tym roku pójdą do pierwszej komunii? Pani Katarzyna z Warszawy, mama jednego z 10-latków, mówi wprost: póki co czeka na decyzję władz, ale rozważa zorganizowanie rodzinnej imprezy z restauracji do ogrodu brata. Boi się, że restauracje będą dalej zamknięte, a grill jest bezpieczniejszą opcją.

Komunia. Źródło: Youtube Stanisław Straż
Komunia. Źródło: Youtube Stanisław Straż

Z kolei pani Aleksandra już teraz zrezygnowała z lokalu, choć wcześniej wpłaciła zaliczkę. Teraz zamówiła catering, umówiła się na wypożyczenie namiotów oraz krzeseł. Komunię zorganizuje na działce pod miastem.

Z kolei pani Izabela rozważa zorganizowanie komunii córki indywidualnie, np. latem, lub w przyszłym roku.

Restauratorzy także przyjmują wszystkie informacje z dozą niepewności. Nikt nie wie, co będzie dalej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO NIE CZAS NA WIOSENNE UBRANIA I SPACERY? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI! ZIMA NIE ZAMIERZA SIĘ WYCOFAĆ? ZŁE WIADOMOŚCI DLA OGRODNIKÓW I SADOWNIKÓW

O tym się mówi w Polsce: CO Z NOWYM ŁADEM? RZĄD MIAŁ UJAWNIĆ PLANY 20 MARCA. CO CZEKA POLSKĘ W KOLEJNYM CZASIE? DZIENNIKARZOM DOWIEDZIELI, KIEDY NASTĄPI PREZENTACJA PROGRAMU

O tym się mówi na świecie: ELŻBIETA II NIE JEST JUŻ KRÓLOWĄ? SENSACYJNE WIEŚCI OBIEGŁY MEDIA. KTO ZOSTAŁ KRÓLEM WIELKIEJ BRYTANII? MONARCHINI MIAŁA DOKONAĆ SEKRETNEJ KORONACJI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE CHWILE ŻYCIA KRZYSZTOF KRAWCZYKA? KOCHANEGO MUZYKA RATOWAŁA UKOCHANA ŻONA. MENADŻER MÓWI O POWODZIE TEGO, ŻE NIE MA GO Z NAMI