Jak informuje serwis „Super Express” dotychczas poszkodowani przez system waloryzacji emeryci nie będą już więcej stratni niż ci, którzy przeszli na emeryturę w innych miesiącach roku. Zmiana w tym zakresie pojawiła się właśnie w projekcie zupełnie nowych przepisów o ubezpieczeniach społecznych. Jednak dorabiający emeryci nie mają się czego cieszyć. W życie mają wejść mniej korzystne zmiany.

Okazuje się, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało się do wprowadzenia nowych zmian w polskim systemie ubezpieczeń społecznych, mających na celu usprawnienie działań ZUS.

Korzyści dla osób przechodzących na emeryturę w czerwcu. Więcej nie będą stratni!

Pozytywy dla osób, które przechodzą na emeryturę w czerwcu! Do tej pory seniorzy, którzy czynili taki krok w przededniu lata byli stratni o blisko 500 złotych, a sama procedura była w czerwcu kompletnie nieopłacalna. W ten sposób można było stracić nawet 500 złotych świadczenia!

Przyczyną jest fakt, że co 11 miesięcy świadczenia emerytalne idą w górę ze względu na wskaźnik roczny i kwartalny. Jednak właśnie w czerwcu podwyższa się je jedynie o wskaźnik roczny i tak było przez ostatnich 20 lat.

„Teraz pojawiła się szansa na systemowe wprowadzenie w czerwcu wskaźnika rocznego i kwartalnego” – wyjaśnia Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Jednak projekt nowych przepisów nie będzie korzystny dla wszystkich – sporo kontrowersji przynosi bowiem przeliczanie emerytur, co ma być niekorzystne dla dorabiających emerytów. O co chodzi? Dziś każdy emeryt ma prawo do przeliczenia emerytury co kwartał. W ten sposób może podnieść swoją emeryturę, jeśli stracił źródło dodatkowego zarobku.

Zgodnie z nowymi przepisami ma się to zmienić – przeliczenie będzie możliwe raz na rok.

Dodatkowo wiadomo również, że osoby, które staną się emerytami po 1 stycznia 2022 roku nie będą mogły liczyć na uzyskanie pieniędzy w gotówce – będą spływać wyłącznie na konto bankowe.

Jak informował portal "Życie": RODZICE MOGĄ ODETCHNĄĆ Z ULGĄ. Z POWODU NAUCZANIA ZDALNEGO WRACAJĄ WYPŁATY ZASIŁKU OPIEKUŃCZEGO. KTO MOŻE OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE

Przypomnij sobie: WZBURZONY DAWID NAROŻNY NIE PODAROWAŁ FANOWI GORZKICH SŁÓW. GWIAZDOR DISCO POLO NIE PRZEBIERAŁ W SŁOWACH. ARTYSTA NIE ZAMIERZA POZWOLIĆ NA DOCINKI

Portal "Życie" pisał również: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE PRZEBIERA W SŁOWACH I UJAWNIA, DO CZEGO DOCHODZI W POLSCE. POWAŻNY APEL WHO. NORMY PRZEKROCZONE NAWET OŚMIOKROTNIE

Pisaliśmy również o: JACEK KURSKI POSTANOWIŁ PÓJŚĆ DO SĄDU W OBRONIE ŻONY? PREZES TVP NIE MOŻE JUŻ ZNIEŚĆ KOMENTARZY DOTYCZĄCYCH EUROWIZJI. CHODZI O RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO