O śmierci wybitnej postaci polskich mediów poinformowało właśnie Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, a także Teresa Bochwic, członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Bożena Walewska, dziennikarka Telewizji Polskiej i Polskiego Radia od 17 lat walczyła z chorobą nowotworową, która miała być przyczyną jej śmierci.

Bożena Walewska do dziś uważana jest za jedną z najważniejszych postaci polskiego dziennikarstwa, w którym aktywnie uczestniczyła przez dekady. Należąca do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich redaktorka współtworzyła wiele znanych programów w telewizji. Wśród nich znajduje się m.in. popularne wśród najmłodszych „Ziarno”.

Nie żyje Bożena Walewska, dziennikarka TVP i Polskiego Radia. Przegrała walkę z chorobą nowotworową

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich poinformowało o śmierci Bożeny Walewskiej. Dziennikarka była członkini instytucji od 1977 roku.

„17 lat temu stworzyła w Stowarzyszeniu i prowadziła samodzielnie Dziennikarską Samopomoc Koleżeńską DeSKa. We wszystkim, co robiła, była szlachetna, prawa, koleżeńska. Kochała Boga, Polskę i ludzi” – czytamy w oświadczeniu SDP, cytowanym przez serwis Lelum.

Na Twitterze Teresy Bochwic, legendy telewizji i członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pojawiło się wspomnienie Bożeny Walewskiej. Bochwic przedstawiła swoją koleżankę jako osobę niezwykle mądrą i kierującą się sprawiedliwością.

Bożena Walewska skończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Przez lata stworzyła masę programów dla dzieci i dorosłych. Pracowała w Redakcji programów Katolickich i współtworzyła studio „Solidarność”. Stworzyła od podstaw popularny program religijny dla dzieci „Ziarno”, za który otrzymała Nagrodę Prezesa Telewizji.

Jak informował portal "Życie": TADEUSZ RYDZYK PONOWNIE ZASKAKUJE. REDEMPTORYSTA PO RAZ KOLEJNY OTRZYMAŁ POKAŹNĄ SUMĘ Z BUDŻETU PAŃSTWA. INTERNAUCI NIE KRYJĄ OGROMNEGO OBURZENIA

Przypomnij sobie: JULIA WIENIAWA I NIKODEM ROZBICKI PO RAZ KOLEJNY NA URLOPIE. DOKĄD WYBRALI SIĘ TYM RAZEM? FANI NIE MOGĄ NAPATRZEĆ SIĘ NA ICH ROZKWITAJĄCĄ MIŁOŚĆ

Portal "Życie" pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK I RADOSŁAW MAJDAN W WIRZE PRACY. MAŁŻEŃSTWO NIE ZAPOMINA JEDNAK O EKOLOGII I PRZEMIESZCZA SIĘ JEDNYM SAMOCHODEM

Pisaliśmy również o: OPUBLIKOWANE PRZEZ BLANKĘ LIPIŃSKĄ ZDJĘCIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH WYWOŁAŁO PRAWDZIWĄ BURZĘ. CELEBRYTKA NIE SPODZIEWAŁA SIĘ TAKIEJ REAKCJI FANÓW