Portal BiznesInfo przekazał ostatnio informacje, które niezbyt ucieszą kierowców. Okazuje się bowiem, że rząd pracuje nad taryfikatorem mandatów i już niebawem stawki kar za nieprzepisowa jazdę mocno pójdą w górę! Jak się okazuje niektóre z przewinień mogą nas kosztować nawet 5 tysięcy złotych, o co postuluje premier Mateusz Morawiecki!

Mandaty mocno w górę!

W ostatnim czasie kierowcy mieli wiele powodów do radości. Pierwszą dużą zmianą jest brak konieczności posiadania ze sobą prawa jazdy. Co więcej, prawdopodobnie niebawem kierowcy posiadający prawo jazdy na kategorię B będą mogli kierować także cięższymi pojazdami.

Jak jednak widać, dzisiejsze wiadomości nie są zbyt dobre. Rząd pracuje bowiem nieustannie nad nowym taryfikatorem mandatów, jednak okazuje się, że nie tylko politycy chcą, aby wysokość mandatów została podniesiona. Do Sejmu wpłynęła także prywatna petycja w tej sprawie.

Nie tylko politycy chcą podwyżek!

- Na kierowcach nie robi wrażenia ani nieuchronność kary, bo nieuchronna nie jest, ani też wysokość kary (teraz maksymalny mandat 500 zł – zaznaczył autor petycji.

Co więcej, autor petycji zaznaczył, że chciałby aby kwoty mandatów znalazły się w przedziale od 2 do 4 tysięcy złotych! Motywuje swoją prośbę tym, że np. we Francji czy Niemczech, mandaty są nawet cztery razy wyższe niż w naszym kraju! Obecnie mandaty nakładane na polskich kierowców mogą wynieść maksymalnie 1000 zł.

Czy i kiedy wysokości mandatów zostaną podniesione i jaka będzie ostatecznie najwyższa ich kwota? Na ten moment nie ma pewnych wiadomości na ten temat, pozostaje nam czekać na informacje w tej sprawie.

Drogówka / YouTube:  tvPodkarpacie.pl
Drogówka / YouTube: tvPodkarpacie.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SĘDZIA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO DRWIŁA ZE ZNANEJ DZIENNIKARKI. KRYSTYNA PAWŁOWICZ NIE ZOSTAWIŁA SUCHEJ NITKI NA MAGDZIE MOŁEK

PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: MAŁO KTO WIE O KOSZMARZE, PRZEZ JAKI PRZESZEDŁ PROFESOR SIMON. WYBITNY SPECJALISTA DO DZIŚ NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ Z OGROMNĄ STRATĄ

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: KRYSTYNA PAWŁOWICZ SKOMENTOWAŁA DZIAŁANIA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. CZY TYM RAZEM PRZESADZIŁA? JERZY OWSIAK JEST KOMPLETNIE ZASKOCZONY