Jak podaje portal "Biznes Info", od piątku 8 stycznia do lamusa przejdą wystawiane przez lekarzy skierowania w formie papierowej. Od tego dnia będą one miały postać wyłącznie elektroniczną.

Wchodzi w życie e-sierowanie

Już od piątku 8 stycznia learze nie będą wystawiać skierowań w formie papierowej. Zastąpią je e-skierowanie, które nie będzie wskazywało miejsca, gdzie dane badanie należy wkonać, a jedynie jego rodzaj lub do jakiego specjalisty musimy się udać.

Skierowanie/ YouTube @Centrum e-zdrowia
Skierowanie/ YouTube @Centrum e-zdrowia
Skierowanie/ YouTube @Centrum e-zdrowia

Wprowadzenie tego rozwiązania ma wpłynąć m.in. na skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty. Ma to nastąpić dzięki temu, że pacjent będzie mógł się zapisać tylko do jednej przychodni.

To jednak nie jedyna zaleta. Dzięki e-skierowaniu nie będziemy musieli oobiście zanosić skierowania do placówi, wystarczy rejestracja telefoniczna, w trakcie której podamy nasz numer PESEL i specjalny 4-cyfrowy kod.

Dodatkowo nie musimy obawiać się zgubienia skierowania. Każde z nich jest natychmiast zapisywane na koncie pacjenta. Dodatkowo podmiot wystawiający skierowanie, może dla nas odtworzyć kod, jeśli przez przypadek on nam zginie.

E-skierowanie w praktyce

E-skierowanie może zostać wystawione przez lekarza w trakcie wizyty. Pacjent otrzyma specjalny 4-cyfrowy kod do skierowania. Może go otrzymać za pośrednictwem SMS-a, wiadomości e-mail (z dołączonym plikiem zawierającym niezbędne informacje) lub w formie wydruku, który będzie zawierał kod skierowania oraz podpis lekarza.

e-skierowanie/ YouTube @Centrum e-zdrowia
e-skierowanie/ YouTube @Centrum e-zdrowia
e-skierowanie/ YouTube @Centrum e-zdrowia

Aby mieć dostęp do wszystkich skierowań w jednym miejscu wystarczy aktywować Internetowego Konta Pajenta.

Jak podoba się wam to rozwiązanie?

To też może cię zainteresować: Szczepienie na Covid-19: kiedy i jak się na nie zapisać? Kiedy ruszą masowe szczepienia? Michał Dworczyk zdradził szczegóły

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krystyna Janda zaliczyła kolejną wpadkę wokół szczepienia bez kolejki. Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Co takiego powiedziała

O tym się mówi: To już oficjalne. Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w USA, Kongres zatwierdził wynik. Jak zareagował Donald Trump