Jak podaje portal "Fakt", ropoczęte 27 grudnia 2020 roku szczepienia na Covid-19 obejmują na razie - przynajmniej w założeniu - tylko pracowników służby , walczących z epidemią na pierwszej linii frontu. Jeszcze w styczniu mają rozpocząć się szczepienia kolejnej grupy. Ruszyć ma również rejestracja pozostałych obywateli naszego kraju. Jak będzie ona przebiegała?

Wszystko o szczepieniach na Covid-19

We wtorek 5 stycznia, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk poinformował, że od 25 stycznia bieżącego roku rozpoczną się szczepienia kolejnych grup. Do tego czasu szczepieni będą pracownicy ochrony zdrowia. Cały proces w ramach Narodowego Programu Szczepień podzielono na kilka etapów.

Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid/YouTube @WP

Zapisy na szczepienie możliwe będą poprzez infolinię Narodowego Programu Szczepień (nr 989 lub 22 62 62 989); Internetowe Konto Pacjenta (IKP) oraz u lekarzy rodzinnych. Po dokonaniu rejestracji otrzymamy e-skierowanie, z którym trzeba umówić się na konkretny termin za pośrednictwem IKP, w przychodni, która nam je ystawiła lub za pośrednictwem infolinii.

Po uzyskaniu terminu trafi do nas wiadomość SMS, zawierające datę szczepienia i jego miejsce. Dzień przed wyznaczonym terminem, otrzymamy koljną wiadomość SMS, przypominającą o szczepieniu. Od razu następuje rejestracja na podanie drugiej dawki szczepionki.

Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid/YouTube @WP

Szczepienie jest bezpłatne i dobrowolne. Przyjęcie szczepioni będzie wiązało się z określonymi korzyściami. Od 25 stycznia przewidziane są szczepienia grupy 1.

Skorzystacie z możliwości zaszczepienia się na Covid-19?

To też może cię zainteresować: Krystyna Janda zaliczyła kolejną wpadkę wokół szczepienia bez kolejki. Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Co takiego powiedziała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dorota Chotecka stanęła w obronie zaszczepionego bez kolejki Radosława Pazury. Gwiazda jest oburzona. Wydała oświadczenie

O tym się mówi: Królowa Elżbieta II przekaże panowanie młodszym członkom rodziny królewskiej? Ważne proroctwo