Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych stały się tematem głośnych dyskusji. Choć sporo osób sądziło, że druga kadencja należeć będzie do Donalda Trumpa, okazało się, że to Joe Biden zdobył większość głosów elektorskich.

Wygrana nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych została już zatwierdzona przez Kongres. Nie obyło się jednak bez atmosfery skandalu. Jak na wszystko zareagował Donald Trump?

Joe Biden nowym prezydentem USA. Jaka jest reakcja Trumpa?

Super Express przypomina – choć na Kapitolu działo się naprawdę wiele, Kongres nie dał się wściekłemu tłumowi. Zwycięstwo Joe Bidena zostało już potwierdzone.

Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television
Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television

Zebranie Kongresu stało się dla zwolenników Donalda Trumpa pretekstem do wejścia do Kapitolu. Wybuchły zamieszki, na skutek których zginęły cztery osoby.

Gdy sytuacja została opanowana, Kongres wrócił do prac. Ostatecznie uznano zwycięstwo Joe Bidena. Nowy prezydent USA zostanie zaprzysiężony 20 stycznia, wtedy to oficjalnie stanie na czele Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump na początku krwawych zamieszek twierdził, że jego zwolennicy, którzy do nich doprowadzili, to „patrioci”. Najpierw on sam nakłaniał do pójścia na Kapitol, nawołując, że wybory są sfałszowane, następnie jednak wzywał do spokoju, wciąż utrzymując jednak, że głosowanie zostało mu „ukradzione”.

Trump i jego sztab złożyli szereg skarg mających świadczyć o sfałszowaniu wyborów, jednak wszystkie zostały ustalone. Po ogłoszeniu Kongresu Trump twierdził, że 20 stycznia wyprowadzi się z Białego Domu, dodając jednak, że „całkowicie nie zgadza się z wynikiem wyborów”.

Joe Biden, Donald Trump. Źródło: Youtube CNBC Television
Joe Biden, Donald Trump. Źródło: Youtube CNBC Television

Co ciekawe, Donald Trump wciąż utrzymuje, że „fakty przemawiają na jego korzyść”. „Skromnie” dodaje także, że była to „najwspanialsza pierwsza kadencja prezydencka w dziejach”, a w swoim oświadczeniu zapowiedział, że był to jedynie wstęp do ponownego sprawienia, by Ameryka stała się wielka (jak w jego haśle – „make America great again”).

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KAMIL STOCH Z TRZECIM ZŁOTYM ORŁEM! SKOCZEK DAŁ KIBICOM OGROM RADOŚCI. WYGRAŁ TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI 20 LAT PO LEGENDARNYM ZWYCIĘSTWIE ADAMA MAŁYSZA

O tym się mówi w Polsce: ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI TO NIE TYLKO PRESTIŻ, ALE I SPORE PIENIĄDZE. ILE ZAROBIŁ KAMIL STOCH NA WYGRANEJ W TCS? W GRZE DUŻA WYGRANA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA W CIĄŻY CZUŁA SIĘ ŹLE. PO PORADZIE NIE MOGŁA UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. CIAŁO JEJ DZIECKA POKRYWAŁY ZNAMIONA. CO STAŁO SIĘ POTEM

Z życia gwiazd: MARCIN DUBIENIECKI JEST NIESAMOWICIE DUMNY ZE SWOJEJ CÓRKI! BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ CHWALI SIĘ W SIECI SUKCESEM SWOJEJ POCIECHY