Soufrière, zwany także La Soufrière (po francusku: „Sulphur Mine”), aktywny wulkan na południowym Basse-Terre, Gwadelupa, we wschodniej części Morza Karaibskiego. Wznosi się na wysokość 1467 metrów i jest najwyższym punktem Gwadelupy.

Kolejne znaki zbliżających się Trzech Dni Ciemności?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Volcanian (@volcanian_oficial)

Wulkan wybuchał przez kilka tygodni, począwszy od sierpnia 1976 r., ale nie spowodował żadnych ofiar śmiertelnych, ponieważ z tego obszaru ewakuowano około 72 000 ludzi; inne, słabsze erupcje miały miejsce do stycznia 1977 roku.

Rząd St Vincent i Grenadyn ogłosił zwiększenie alertu dla wulkanu La Soufriere do pomarańczowego, po tym, jak wulkan zwiększył swą aktywność 29 grudnia 2020 r.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Julien T. (@julien_t78)

Poziom pomarańczowy oznacza, że ​​aktywność sejsmiczna, aktywność fumarolowa lub obie te rzeczy są bardzo wzmożone. Erupcje mogą wystąpić z wyprzedzeniem krótszym niż 24 godziny na tym etapie.

Ze względów bezpieczeństwa, władze Gwadelupy odradzają odwiedziny tego rejonu mieszkańcom i turystom, gdyż wzrost poziomu lawy w wulkanie La Soufrière, świadczy o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia pełnej erupcji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Our Today (@our.today)

Co o tym sądzicie? Czy to kolejny znak spełniania się przepowiedni?

O tym sie mówi: Smutna wiadomość dla wszystkich wielbicieli "Kaczuszek". Nie ma już z nami wykonawcy

Zerknij tutaj: Bardzo ważna informacja od Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Premiera. Wszyscy Polacy powinni się z nią zapoznać

Nie przegap: Stacja TVN ma nowego pracownika na miejsce Justyny Pochanke. To znana postać, dziennikarz pracował przez lata dla telewizji publicznej