Wielu Polaków chciałoby wiedzieć, kiedy i czy w ogóle można spodziewać się wejścia na rynek kolejnej szczepionki przeciw COVID-19. Zdanie w tej sprawie wyraził właśnie główny doradca premiera ds. COVID-19 profesor Andrzej Horban.

Specjalista podał konkretną datę rejestracji kolejnego, zupełnie nowego preparatu. To już naprawdę niedługo.

Profesor Andrzej Horban zdradził na antenie TVN24, że jeszcze nie poddał się szczepieniu, a wśród powodów podał jako główny fakt przyjęcia odpowiedniej kolejności szczepień przez państwo polskie. Główny doradca premiera przekonuje, że jako pierwsi szczepieniu podlegają lekarze pracujący na co dzień z pacjentami.

On nie wchodzi bezpośrednio w kontakty z chorymi, jak pielęgniarki czy młodzi medycy. Przekonuje jednak, że około Sylwestra się zaszczepi. W szpitalu, w którym ma przyjemność pracować chęć szczepienia zadeklarowała cała załoga, nawet pracownicy administracji.

Kiedy na rynek trafi nowa szczepionka? Wątpliwości w tej kwestii wyjaśnia profesor Andrzej Horban

„Mamy nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia większość personelu medycznego, który się zgłosił do szczepień, będzie wyszczepiona” − stwierdził główny doradca premiera ds. COVID-19 na antenie TVN24, cytowany przez Fakt.

Kiedy jednak będzie się można spodziewać nowej, kolejnej szczepionki na COVID-19? Jak wyjawił profesor Horban następna szczepionka ma doczekać się rejestracji na początku stycznia 6, 7 lub 9 stycznia. Do połowy stycznia najpewniej będą już cztery szczepionki, a polskie władze będą mogły zmienić taktykę.

Rząd najpierw będzie myślał o osobach najstarszych po 60 roku życia i tych, którzy są schorowani. W ich przypadku bowiem ciężkie przechorowanie CoVID-19 jest bardzo częste, a 25 procent takich osób w polskich warunkach umiera z tego powodu.

Jak informował portal "Życie": NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA! DATA NIE JEST TUTAJ PRZYPADKIEM. CHODZI O MOŻLIWĄ NOWĄ PANDEMIĘ. ŚWIAT ZADRŻAŁ W POSADACH

Przypomnij sobie: ALICJA MAJEWSKA NIE ROBIŁA TEGO OD LAT! DZIŚ PIOSENKARKA WYJAŚNIA, DLACZEGO FANI NIE WIDYWALI JEJ NA IMPREZACH SYLWESTROWYCH. MIAŁA ZASKAKUJĄCY POWÓD

Portal "Życie" pisał również: MARTA MANOWSKA ROZPIESZCZA SWOJEGO UKOCHANEGO. POSTANOWIŁA ZROBIĆ MU WYJĄTKOWO ROMANTYCZNĄ NIESPODZIANKĘ! GWIAZDA TVP MA FANTAZJĘ

Pisaliśmy również o: SIEĆ HANDLOWA W TRYBIE PILNYM WYCOFUJE JEDEN PRODUKT ZE SWOJEJ OFERTY. NIE WOLNO GO SPOŻYWAĆ POD ŻADNYM POZOREM. SUROWE KONSEKWENCJE