W kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia bardzo często pada jedno istotne pytanie – czy należy spodziewać się śniegu? Jaka jest szansa, że biały pył pokryje nasze okolice na Wigilię i święta?

Portal WP opublikował nową prognozę pogody. Biorąc pod uwagę fakt, że są to przewidywania krótkoterminowe, jest bardzo duża szansa, że okażą się być trafione. Czego można się spodziewać i czy prognozy przewidują śnieg?

Zima, śnieg. Źródło: Youtube TKB Dolsat
Zima, śnieg. Źródło: Youtube TKB Dolsat

Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia 2020

Zapewne nie każdy będzie zadowolony z tego, jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach. Okazuje się bowiem, że we Wigilię nie ma co liczyć na śnieg – będzie raczej szaro i mokro, mogą pojawić się opady deszczu. Czy kolejne dni przyniosą śnieg?

Zdaniem synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wigilię nie ma co liczyć na śnieg. Co ciekawe, sytuacja może ulec zmianie już kilkanaście godzin później! Specjaliści przewidują bowiem, że w Boże Narodzenie oraz w drugi dzień świąt możemy doczekać się lokalnych większych opadów śniegu i cienkiej warstwy białego puchu w większości kraju.

W czwartek na północy Polski pojawią się opady deszczu ze śniegiem, podczas gdy w pozostałej części kraju będzie padać deszcz. Temperatura będzie wahać się od 2 stopni w północnej części Polski, przez 7 stopni w centralnej części kraju, aż do 12 stopni na południowym zachodzie.

Zima, śnieg. Źródło: Youtube proformak
Zima, śnieg. Źródło: Youtube proformak

Z kolei 25 grudnia na południu kraju popada deszcz, a w pozostałych rejonach – deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Temperatury będą wynosić od 1 stopnia na północnym wschodzie Polski do 4 stopni w południowej części kraju i 6 stopni nad morzem. Będzie dąć silny wiatr, zaś śnieg prawdopodobnie nie utrzyma się na ziemi.

Z kolei 26 grudnia, czyli drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, daje nadzieję na śnieg w całym kraju – i to taki, który się utrzyma. Temperatury mają wynosić od -2 stopni na Podhalu do 2 stopni w północnej oraz zachodniej części kraju.

Z kolei w niedzielę śnieg może padać w północnej części Polski, a termometry pokażą od -1 do 3 stopni Celsjusza.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NA TĘ WIADOMOŚĆ CZEKAŁO WIELU UCZNIÓW. CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA WYDAŁA PILNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY MATUR I EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

O tym się mówi w Polsce: CZY CZĘŚĆ EMERYTÓW STRACI 500 PLUS DLA SENIORA? WSZYSTKO PRZEZ ZAPOWIADANĄ NA MARZEC 2021 WALORYZACJĘ. WAŻNE INFORMACJE DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: NAJNOWSZE DONIESIENIA MEDIÓW O SZCZEPIONCE. PREPARAT MA TRAFIĆ NA RYNEK JUŻ WKRÓTCE. KIEDY RUSZĄ SZCZEPIENIA? ZNANE SĄ JUŻ SZCZEGÓŁY PROGRAM SZCZEPIEŃ

Z życia gwiazd: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK UDZIELIŁA PIERWSZEGO WYWIADU PO STRACIE MĘŻA. WDOWA PO PIOTRZE WOŹNIAKU-STARAKU OPOWIEDZIAŁA O NAJTRUDNIEJSZYM CZASIE W ŻYCIU