Wybrane, najbardziej w ocenie rządu cierpiące przez lockdown branże mają szansę w Polsce na kolejne wsparcie finansowe, jakie rząd proponuje w związku ze skutkami decyzji o lockdownach. Poza zwolnieniem z opłat ZUS i postojowym, rząd wymyślił coś jeszcze.

Minister Jarosław Gowin naświetla sytuację z kolejną dotacją

Programy pomocowe i dotacje rządowe w ramach wsparcia po utracie możliwości zarabiania, miały na celu uratować firmy przed upadkiem. Jadąc ulicami polskich miast widzimy jednak, że mniejsze przedsiębiorstwa przestały istnieć lub niedługo je to spotka. Długofalowe skutki lockdownu dały się we znaki dosłownie każdemu.

Podczas oporzedniego świadczenia usług pomocowych w ramach tarczy antykryzysowej ZUS zauważył sporo nieprzemyślanych sytuacji, których rząd nie przewidział wprowadzając elementy tarczy w życie. Gdy powstał problem z ustaleniem faktycznej ilości osób zatrudnionych na umowę o dzieło, ciężko było ustalić skalę obowiązku ubezpieczeń społecznych.

Najbardziej poszkodowani przedsiębiorcy będą musieli pamiętać o kilku waznych terminach do dopilnowania, jeśli zechcą uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe. Minister Gowin tłumaczył:

Dla przedsiębiorców z najbardziej zagrożonych branż, proponujemy nowe instrumenty wsparcia. Z jednej strony będą one polegały na zastosowaniu tych narzędzi finansowych, jakich użyliśmy wiosną, tj. zwolnienie z ZUS lub postojowe. Z drugiej strony, na wniosek kilku zrzeszeń pracodawców i przedsiębiorców, będziemy proponować długoterminowe środki finansowe, fundusze na restrukturyzację, na wsparcie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Nie pozostawimy przedsiębiorców samym sobie.

Co o tym sądzicie? Czy ten zabieg pomoże ponownie otworzyć naszą ulubioną od lat księgarnię, piekarnię, czy salonik fryzjerski, który nagle musiał "zwinąć się" na zawsze?

O tym sie mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan wróciła do formy po porodzie. Jej stylizacja na planie "Top Model" mocno przykuwa spojrzenia

Zerknij tutaj: Don Vasyl o swoim nieudanym małżeństwie z Polką. Powodem był ojciec ukochanej