Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Biznes Info", jedną ze zmian, jaka czeka konsumentów telefonów na abonament, to możliwość wypowiedzenia umowy zdalnie. Czego jeszcze mogą spodziewać się klienci?

Wypowiedzenie umowy

Do tej pory wypowiedzenie umowy abonamentowej na telefon wiązała się z koniecznością udania się do salonu firmowego operatora sieci i złożenia odpowiedniego wniosku. Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej (EKŁE) znacznie uprości ten proces i go przyspieszy. Do wypowiedzenia umowy wystarczyć będzie wysłanie odpowiedniego e-maila z oświadczeniem woli.

Po stronie dostawcy usług będzie leżało zawiadomienie klienta o otrzymaniu od niego takiej wiadomości oraz potwierdzenie jej przyjęcia. Ostateczne dopełnienie formalności będzie leżało po stronie operatora. To jednak nie koniec zmian.

Pozostałe zmiany

Dotychczas operator nie miał obowiązku informowania korzystającego z jego usług abonamentowych klienta o przedłużeniu umowy na czas nieokreślony. Zgodnie z nowymi regulacjami będzie musiał to zrobić w okresie 30 dni poprzedzającym datę zakończenia obowiązującej umowy.

Telefon komórkowy/ YouTube @Produkty z Biedronki
Telefon komórkowy/ YouTube @Produkty z Biedronki
Telefon komórkowy/ YouTube @Produkty z Biedronki

Do obowiązków operatora będzie również należało przekazanie klientowi informacji w zakresie wszelkich form rozwiązania umowy, a także dostępności korzystniejszych ofert. W okresie wypowiedzenia klienci będą ponosili wyłącznie koszty świadczenia usług zapisanych w umowie, co pozwoli im uniknąć opłat za aktywację dodatkowych usług.

Dodatkowo operatorzy będą mieli obowiązek informowania swoich klientów o wykorzystaniu poszczególnych pakietów, co pozwoli konsumentom uniknąć dodatkowych opłat za przekroczenie limitu. Osoby przenoszące numer do innej sieci, będą miały teraz na to miesiąc od daty wygaśnięcia poprzedniej umowy.

Telefon komórkowy/ YouTube @Samsung Polska
Telefon komórkowy/ YouTube @Samsung Polska
Telefon komórkowy/ YouTube @Samsung

Jak oceniacie te rozwiązania?

To też może cię zainteresować: Kontrola skarbowa będzie sprawdzać konta i portfele Polaków. Kto powinien przygotować się na inspekcję skarbówki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To nie był łatwy czas dla Seweryna Nowaka. Uczestnik programu "Ronik szuka żony" poważnie zachorował. Jak czuje się teraz

O tym się mówi: Lech Wałęsa ponownie zaangażuje się w politykę? Były prezydent nie pozostawia co do tego cienia wątpliwości. Zdradził szczegóły swojego planu