Osoby, które wyrzucają elektrośmieci muszą liczyć się z tym, że mogą na nich zostać nałożone bardzo wysokie kary. Jednak okazuje się, że problem leży nie tylko w bardzo wysokich mandatach, ale także w ogromnej szkodliwości elektrośmieci na środowisko!

Dbajmy o środowisko!

Jak informuje portal Biznes Info osoby, które wyrzucają elektrośmieci do normalnych pojemników na odpady muszą liczyć się z karą wynoszącą w niektórych przypadkach nawet 5000 złotych!

Ostatnio ruszyła kampania „Już nie świeci? Oddaj do elektrośmieci” prowadzona przez organizację ElektroEko, a także firmy Ledvance, Signify oraz Tungsram. Kampania ma na celu uświadomienie Polaków w kontekście postępowania ze zużytymi urządzeniami elektrycznymi.

- Chcemy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, gdzie oddać na przykład niedziałającą lampkę nocną, świetlówkę energooszczędną czy żarówkę LED. Zależy nam na tym, aby ułatwiać konsumentom życie, podpowiadając im, jak prawidłowo postępować i gdzie oddawać zużyty sprzęt oświetleniowy – wyjaśniła Marketing Manager - Anna Podsiadło z organizacji ElektroEko.

Gdzie można oddać elektrośmieci?

Jak się okazuje, przeprowadzone sondaże wykazały, że ż 20% Polaków wyrzuca elektrośmierci bezpośrednio do śmietników, co nie powinno mieć miejsca. Wszystkie urządzenia elektryczne, które nie działają lub też, które nie są nam już potrzebne powinny być składowane w odpowiednio przygotowanych do tego składowiskach.

Warto pamiętać, że sprzęty elektroniczne zawierają takie składniki jak kadm, brom i jego związki, rtęć, nikiel, chrom, ołów, azbest czy freon, które są bardzo szkodliwe dla środowiska. Z tego względu właśnie powinniśmy przywiązywać szczególną uwagę do składowania oraz utylizacji sprzętów elektronicznych.

Jak się okazuje, zużyte sprzęty oświetleniowe możemy oddać w sklepach ze sprzętem RTV i AGD, jeśli żaden z wymiarów danego przedmiotu nie przekracza 25 centymetrów. Dodatkowo warto pamiętać, że wszystkie elektrośmieci możemy oddać do Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Adresy takich punktów znajdują się na stronie internetowej danej gminy.

Jak informował portal "Życie": SKOCZEK NIE ZDOŁAŁ UKRYĆ WZRUSZENIA! KAMERY UCHWYCIŁY ŁZY ANDRZEJA STĘKAŁY. CZYM BYŁY ONE SPOWODOWANE

Przypomnij sobie: ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA JUŻ NIEBAWEM. SPECJALIŚCI RADZĄ, JAK DBAĆ O GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ, CZYLI KWIAT POJAWIAJĄCY SIĘ W NIEMALŻE WSZYSTKICH DOMACH W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM

Portal "Życie" pisał również: SMUTNĄ WIADOMOŚĆ PRZEKAZAŁ JEDEN Z WOKALISTÓW DISCO POLO! POST O CHOROBIE MUZYKA POJAWIŁ SIĘ W SIECI. FANI SĄ ZANIEPOKOJENI