Jak informuje portal Pikio, w miniony weekend w Toruniu odbywały się obchody z okazji 29. urodzin Radia Maryja. Jubileusz rozgłośni został uczczony uroczystą Mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Ojciec Tadeusz Rydzyk znów nie zastosował się do przepisów!

Wiadomo, że w uroczystym nabożeństwie wzięli udział znani politycy, m.in. Mariusz Błaszczak, Michał Woś, Ryszard Czarnecki, Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz i Jacek Ozdoba. Ponadto obecni byli także biskupi, m.in. Wiesław Śmigiel i arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

W sieci natychmiast pojawiły się zdjęcia oraz filmy z uroczystego nabożeństwa, które wzbudziły jednak wiele kontrowersji. W obecnym czasie, kiedy wszyscy Polacy są nawoływani do respektowania zasad sanitarnych, w związku z pandemią koronawirusa, ojciec Tadeusz Rydzyk zorganizował mszę, na której żadne zasady nie były przestrzegane.

Pomiędzy osobami obecnymi na nabożeństwie nie była zachowana wymagana odległość! Co więcej, uroczystą mszę sprawowało kilku kapłanów, jednak żaden z nich nie zasłonił ust oraz nosa!

YouTube: Radio Maryja

Jaki będzie finał?

Głos na temat całej sprawy zabrał doktor Paweł Grzesiowski. Podczas wywiadu, którego udzielił dziennikarzom Onetu, lekarz zaznaczył, że całą sprawą powinna zająć się prokuratura oraz sanepid.

Medyk przypomniał, że obecnie w naszym kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób! W takiej sytuacji, wszyscy zebrani na mszy, która odbyła się w Toruniu powinni zostać wysłani na obowiązkową kwarantannę, bowiem złamali przepisy, które dotyczą wszystkich obywateli naszego kraju!

Posłanka Joanna Scheuring – Wielgus ogłosiła natomiast, że nie zostawi tak całej sprawy i zamierza niezwłocznie powiadomić prokuraturę o łamaniu obostrzeń. Jaki będzie finał całej sprawy?

Jak informował portal "Życie": ZDJĘCIE BALKONU MARTY KACZYŃSKIEJ WYWOŁAŁO SPORE ZAMIESZANIE. CZY PRAWNICZKA ŚWIADOMIE WPLOTŁA NIECO HUMORU, CZY TEŻ NIE MA POJĘCIA O CO CHODZI

Przypomnij sobie: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM ROZPOCZNĄ SIĘ ZMIANY NA JEDNEJ Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH ULIC. MIESZAŃCY MIASTA ZOBACZYLI PROJEKT, MOGĄ WPROWADZAĆ W NIM ZMIANY

Portal "Życie" pisał również: BRYTYJSKA MONARCHINI ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK! KRÓLOWA ELŻBIETA II PRZEPROWADZA AUDIENCJE W FORMIE ONLINE. INTERNAUCI SĄ POD WRAŻENIEM