Postać ojca Tadeusza Rydzyka od wielu lat budzi sporo kontrowersji. Wiele osób twierdzi, że duchowny nie powinien sprawować posługi kapłańskiej. Jak jednak widać, nic nie wskazuje na to, aby ojciec Tadeusz zrezygnował z tej roli.

Niesamowity majątek!

Jak informuje portal Super Biznes, bieżący weekend jest bardzo ważny dla całej rodziny „Radia Maryja”. Jak się okazuje, to właśnie teraz przypada 29. rocznica powstania rozgłośni. Uroczystości z tej okazji mają potrwać nieprzerwanie aż do 8 grudnia!

Jak doskonale wiemy, Radio Maryja jest jednym z najważniejszych elementów biznesu ojca Rydzyka, jednak duchowny posiada takie interesy, które przynoszą mu o wiele większe dochody. Na ten moment Radio Maryja może funkcjonować tylko dzięki daninom słuchaczy.

Co ciekawe, od pewnego czasu ilość osób regularnie słuchających radia mocno szybuje w dół. Obecna ilość słuchaczy i ich wpłaty zapewniają jednak dochody rozgłośni, które oscylują w okolicach 2,5 do nawet kilkunastu milionów złotych rocznie!

Drugim dość popularnym biznesem ojca Rydzyka jest oczywiście telewizja Trwam. Jak się okazuje, w pierwszym roku działalności stacja telewizyjna otrzymała od widzów daniny o łącznej wartości 5 milionów złotych. Dodatkowo stacja sprzedaje także zestawy satelitarne, które generują dochody w okolicach od 2 do 3 milionów zł w ciągu roku.

Na czym jeszcze zarabia zakonnik?

To jednak nie wszystkie interesy ojca Rydzyka. Dodatkowo redemptorysta posiada także gazetę „Nasz Dziennik”, jest właścicielem wydawnictwa oraz księgarni, a także sieci komórkowej oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Jednym z bardziej dochodowych biznesów jest oczywiście fundacja Lux Veritatis. Ojciec Tadeusz Rydzyk jest bowiem jej prezesem oraz głównym fundatorem. Warto także przypomnieć, że zakonnik posiada także dwie spółki – Uzdrowisko Termy Toruńskie oraz Geotermię Toruń.

Ostatnim ogromnym projektem ojca Tadeusza Rydzyka jest także Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Budżet na budowę muzeum został uzbierany dzięki podatkom. Jak się okazuje, na budowę muzeum w ciągu dwóch lat przekazano 120 milionów złotych, które pochodzą z budżetu państwa.

Zliczając wszystkie inwestycje ojca Tadeusza Rydzyka nie jest niczym dziwnym fakt, że zakonnik dysponuje ogromnym majątkiem. Jednak nie wszyscy twierdzą, że właśnie tak powinno wyglądać życie duchownego!

Jak informował portal "Życie": NA TO ZDJĘCIE CZEKALI WSZYSCY! BEATA TADLA OPUBLIKOWAŁA FOTKĘ ZE SWOIM UKOCHANYM! JAK WYGLĄDA MĘŻCZYZNA

Przypomnij sobie: POJAWIŁ SIĘ NOWY SPOSÓB NA WYŻSZĄ EMERYTURĘ. TO MOŻE ZAINTERESOWAĆ WIELU SENIORÓW W POLSCE. ROZWIĄZANIE JEST PROSTE, JEDNAK DLA WIELU TO OSTATECZNOŚĆ

Portal "Życie" pisał również: JAK W CZASACH DZIECIŃSTWA WYGLĄDAŁA JEDNA Z NAJBARDZIEJ PRZEBOJOWYCH POLEK? FANÓW ROZCZULIŁO ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ ZNANĄ PODRÓŻNICZKĘ