Jak informuje portal Biznes Info dziś prezydent Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję w sprawie najbliższej niedzieli. Jak się okazuje, Polacy mają powody do radości!

Niespodziewany krok prezydenta!

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa bardzo mocno zrujnowała budżet osób, które prowadzą sklepy. Jak się jednak okazuje, ostatnia decyzja prezydenta Andrzeja Dudy to ukłon w och stronę. Prezydent podpisał bowiem nowelizację ustawy, która zapewnia, że najbliższa niedziela tj. 6 grudnia, będzie niedzielą handlową.

O ten zapis handlowcy starali się już w listopadzie. Według nich dodatkowa niedziela handlowa spowoduje, że tłok w sklepach zostanie nieco rozłożony. Co więcej, dodatkowy dzień handlowy umożliwi handlowcom odrobienie nieco strat finansowych poniesionych podczas pandemii.

Innego zdania byli natomiast związkowcy, którzy uważali że tak szybkie podpisanie nowelizacji ustawy nie jest zbyt dobrym krokiem. Takiego zdania był między innymi przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu NSZZ „Solidarność” – Alfred Bujara.

Polacy będą zadowoleni!

Co więcej, przewodniczący zaznaczył, że wprowadzenie niedzieli handlowej „w ostatniej chwili” jest nieodpowiednie w stosunku do pracowników sieciówek, którzy z dość małym wyprzedzeniem dowiedzą się o dodatkowym, pracującym dniu.

Finalnie, prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą, która zapewnia możliwość handlu w najbliższą niedzielę – 6 grudnia. Nowelizacja ta znajduje się w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

Warto także przypomnieć, że kolejne niedziele czyli 13 i 20 grudnia również będą niedzielami handlowymi. Okazuje się zatem, że Polacy będą mieć sporo czasu, aby zrealizować świąteczne zakupy!

Jak informował portal "Życie": KRAKÓW: PARKING NA KAZIMIERZU TYLKO DO NAJBLIŻSZEJ NIEDZIELI. URZĘDNICY ZAPOWIEDZIELI LIKWIDACJĘ MIEJSCA I KOLEJNE UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

Przypomnij sobie: NOWA OKŁADKA Z ANNĄ LEWANDOWSKĄ WYWOŁAŁA OGROMNE OBURZENIE W SIECI. DO SYTUACJI ODNIOSŁA SIĘ MIĘDZY INNYMI MATYLDA DAMIĘCKA. O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: WARSZAWA: NIEPRAWDOPODOBNA SYTUACJA W JEDNYM Z MIESZKAŃ. KOBIETA BŁAGAŁA O POMOC PRZEZ CAŁĄ DOBĘ. JEJ WOŁANIE BYŁO LEDWO SŁYSZALNE. CO TAM SIĘ WŁAŚCIWIE WYDARZYŁO