Były prezydent od samego początku nie miał dobrego zdania ani o Andrzeju Dudzie, ani o sposobie prowadzenia przez niego prezydentury, jednak w najnowszym wywiadzie dla radia RMF FM przekonuje, że zgadza się z głosami niektórych środowisk, które uznają, ze w dobie pandemii Andrzej Duda stał się prezydentem „bezobjawowym”, a jak dodał sam Kwaśniewski niezwykle pasywnym.

Wyjaśnił również, że istnieją co najmniej dwa pola, na których jako głowa państwa Andrzej Duda sprawdziłby się w obecnym czasie idealnie, a w obu kwestiach prezydenta praktycznie w ogóle nie widać, jest zupełnie nieobecny.

Aleksander Kwaśniewski w ostrych słowach o Andrzeju Dudzie. Były prezydent nie zostawił na obecnym suchej nitki. Stwierdził, że jest pasywny i „bezobjawowy”

W ostatniej rozmowie na antenie RMF FM Aleksander Kwaśniewski rozmawiając z Robertem Mazurkiem przyznał, że nie rozumie pasywności prezydenta od czasu wybrania go na drugą kadencję prezydencką.

Zdaniem byłego prezydenta obecnie przed Andrzejem Dudą stoi wielkie wyzwanie, które nie powinno go skłaniać do wycofywania się, a wręcz przeciwnie – do pokazywania swojej otwartej i mocnej postawy. Jak stwierdził Aleksander Kwaśniewski podczas wywiadu istnieją dwa duże tematy, w których prezydent jako autorytet i osoba ciesząca się dużym zaufaniem i popularnością ma wiele do powiedzenia.

Mówił oczywiście o pandemii koronawirusa.

„Może być takim autorytetem, który mówiłby nam, jak się zachowywać, jak panujemy nad tą sytuacją” – stwierdził w rozmowie dla RMF FM Aleksander Kwaśniewski, podkreślając, że prezydent nie zastąpi oczywiście ministra zdrowia, ani żadnych innych służb.

Mowa była również o sytuacji na Białorusi w kwestii aktywności międzynarodowej jako głowa państwa demokratycznego i europejskiego.

„Trudno byłoby znaleźć lepszy temat dla polskiego prezydenta, jak właśnie troska o wyjście z białoruskiego kryzysu czy zakrętu” – przekonywał Kwaśniewski, tłumacząc, że w obu tematach Andrzej Duda jest całkowicie nieobecny, nie widać go.

Aleksander Kwaśniewski zdradził, że nie rozumie przyczyn tej pasywności, choć rozumie, że Andrzej Duda nigdy nie był prezydentem zbyt aktywnym. Stwierdził również, że przy wygraniu o włos drugiej kadencji trzeba pokazać, że jego wybór przez Polaków był słuszny.

Jak informował portal "Życie": NIEZWYKLE WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW. JUŻ NIEBAWEM SYSTEM ŚWIADCZEŃ EMERYTALNYCH ULEGNIE DIAMETRALNYM ZMIANOM. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCA PRAWDA O ŻYCIU UWIELBIANEGO PRZEZ POLAKÓW AKTORA WYSZŁA NA JAW PO LATACH! LEON NIEMCZYK SKRYWAŁ WIELE TAJEMNIC I NIE BYŁ BOGACZEM

Portal "Życie" pisał również: CAŁKIEM NOWY PROGRAM ROZRYWKOWY W TELEWIZJI POLSKIEJ. WIADOMO, KTO BIERZE W NIM UDZIAŁ. INTERNAUCI WRĘCZ NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ SIĘ ZE ŚMIECHU