Na portalu Interia opublikowany został wywiad Szymona Zdziebłowskiego z Polskiej Agencji Prasowej z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Jakie są plany, które mają umocnić polską edukację na arenie międzynarodowej?

Nowy plan ministra edukacji

Jak przekazał Przemysław Czarnek, w grudniu przedstawiony zostanie tzw. „pakiet wolnościowy”, który ma zapewnić wolność nauki. Obecnie nad pakietem pracują jeszcze pracownicy ministerstwa edukacji. Jak zapewnia minister, pakiet ten będzie brał pod uwagę wszystkich, a nie tylko osoby, które odznaczają się konserwatywnymi poglądami.

Minister zauważył, że problemem na polskich uczelniach jest obecnie brak dopuszczania do głosu profesorów czy też innych pracowników uczelni, których poglądy są konserwatywne, chrześcijańskie czy też pro – life. Przemysław Czarnek zaznaczył, że jest to znak, że nie wszyscy na uczelniach są traktowani równo. Nowy pakiet wolnościowy ma właśnie tę równość zapewnić.

Wzmocnienie nauk humanistycznych

Dodatkowo minister edukacji zaznaczył, że polskie nauki humanistyczne stoją na bardzo wysokim poziomie, a jednak odczuwa się w naszym kraju pewien kompleks w tym temacie. Przemysław Czarnek zwrócił uwagę na fakt, że kompleks ten jest bezpodstawny, bowiem nierzadko nauki humanistyczne w naszym kraju przewyższają osiągnięciami zagraniczne ośrodki.

Minister chce, aby wzmocnić potencjał właśnie nauk humanistycznych i po wielu latach wreszcie wyzbyć się kompleksu jaki nam towarzyszy. Prace nad projektem jeszcze trwają, a prowadzącym jest dr hab. Paweł Skrzydlewski.

Minister Przemysław Czarnek dodał także, że weźmie pod uwagę problem, jaki został ostatnio zgłoszony przesz Radę Młodych Naukowców. Zwrócono tutaj bowiem uwagę na fakt, że oferta specjalistycznych podręczników w języku polskim, przeznaczonych dla studentów oraz doktorantów jest bardzo mała. Minister obiecał w rozmowie, że spróbuje rozwiązać ten problem.

Jak informował portal "Życie": NAJSŁYNNIEJSZA POLSKA RESTAURATORKA MA GŁOWĘ DO INTERSÓW! MAGDA GESSLER ZAROBIŁA NIESAMOWITĄ KWOTĘ, A ZAJĘŁO JEJ TO ZALEDWIE SEKUNDĘ

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW. JUŻ NIEBAWEM SYSTEM ŚWIADCZEŃ EMERYTALNYCH ULEGNIE DIAMETRALNYM ZMIANOM. O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: CAŁKIEM NOWY PROGRAM ROZRYWKOWY W TELEWIZJI POLSKIEJ. WIADOMO, KTO BIERZE W NIM UDZIAŁ. INTERNAUCI WRĘCZ NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ SIĘ ZE ŚMIECHU