Cały okres Adwentu 2020 będzie wyglądał zupełnie inaczej niż są do tego przyzwyczajeni wierni. Wszelkie obrzędy i uroczystości odbywać się będą w cieniu pandemii, w tym Roraty i rekolekcje Adwentowe, spowiedź, a także Pasterka i same nabożeństwa wokół Bożego Narodzenia.

Najpewniej Święto Trzech Króli również zaskoczy nas w niechciany sposób. Tak samo różny charakter od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni będzie mieć tegoroczna Kolęda. Wizyty duszpasterskie nie będą przeprowadzane w tradycyjny sposób z obawy przed możliwym wzrostem liczby nowych zakażeń.

W sprawie wypowiedział się właśnie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak, który wyjaśnił, że Kolęda może w każdej diecezji wyglądać inaczej, gdyż decyzję w sprawie jej przebiegu i organizacji podejmują poszczególni biskupi.

Kolęda 2020 będzie inna niż wszystkie. Jak będą wyglądać wizyty duszpasterskie? Głos w palącej sprawie zabrał rzecznik Episkopatu Polski

Jak przypomniał rzecznik KEP, oficjalnie wizyty duszpasterskie w ramach Kolędy 2020 zostały odwołane, przesunięte bądź będą miały zupełnie odrębną formę. Jednak decyzję w tej interesującej wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce podejmuje biskup kierujący daną diecezją.

„W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych, zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach, odbędą się msze święte dla parafian w kościele” - mówi ks. Gęsiak, którego słowa przytacza serwis Wiadomości WP.

Tak samo rozwiązano kwestię dyspensy wobec udziału we mszy świętej niedzielnej i podczas świąt. Rzecznik KEP zachęca do śledzenia na bieżąco komunikatów stosowanych przez kurie i poszczególnych ordynariuszy.

Jak informował portal "Życie": NIEZWYKLE WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW. JUŻ NIEBAWEM SYSTEM ŚWIADCZEŃ EMERYTALNYCH ULEGNIE DIAMETRALNYM ZMIANOM. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCA PRAWDA O ŻYCIU UWIELBIANEGO PRZEZ POLAKÓW AKTORA WYSZŁA NA JAW PO LATACH! LEON NIEMCZYK SKRYWAŁ WIELE TAJEMNIC I NIE BYŁ BOGACZEM

Portal "Życie" pisał również: CAŁKIEM NOWY PROGRAM ROZRYWKOWY W TELEWIZJI POLSKIEJ. WIADOMO, KTO BIERZE W NIM UDZIAŁ. INTERNAUCI WRĘCZ NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ SIĘ ZE ŚMIECHU