Jak informuje portal Super Biznes, od 1 września do 30 listopada trwał powszechny spis rolny 2020. Sprawdzono tysiące indywidualnych gospodarstw w całym kraju!

Powszechny spis rolny zmierza ku końcowi!

Podczas powszechnego spisu rolnego urzędnicy w całym kraju sprawdzali wszystkie indywidualne gospodarstwa rolnicze. Każdy rolnik miał obowiązek wziąć udział w spisie, a dane zostały zbierane na trzy sposoby.

Rolnik mógł samodzielnie wypełnić ankietę poprzez aplikację, która została opublikowana na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Drugim sposobem była ankieta telefoniczna, którą przeprowadzał rachmistrz telefoniczny. Spis był także dokonywany bezpośrednio przez rachmistrzów terenowych, którzy odwiedzali indywidualne gospodarstwa rolne.

Jakie informacje należy przedstawić?

Jak się okazuje podczas takiego wywiadu rolnik był zobowiązany do przekazania informacji na temat dochodów, majątku jaki posiada, a także wysokości emerytury, renty czy też innych świadczeń. Dodatkowo rolnik musiał przekazać także informację o powierzchni gruntów, które do niego należą, a także ilości maszyn i zwierząt gospodarskich oraz ilości nawozów zużywanych przez gospodarstwo!

Osoba, która nie udzieliła informacji na zadane przez rachmistrza pytania mogła zostać ukarana grzywną. Jej kwota w niektórych przypadkach może osiągnąć nawet 5 tysięcy złotych!

Wszystkie informacje jakie zostały pozyskane podczas spisu posłużą między do sporządzenia różnorodnych statystyk oraz analiz przeprowadzanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Jak informował portal "Życie": NAJSŁYNNIEJSZA POLSKA RESTAURATORKA MA GŁOWĘ DO INTERSÓW! MAGDA GESSLER ZAROBIŁA NIESAMOWITĄ KWOTĘ, A ZAJĘŁO JEJ TO ZALEDWIE SEKUNDĘ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA WŁAŚNIE PRZEKAZAŁO NIEZWYKLE WAŻNĄ INFORMACJĘ. CZAS IZOLACJI PO POTWIERDZENIU ZAKAŻENIA JEST ZNACZNIE DŁUŻSZY NIŻ WSZYSCY MYŚLĄ

Portal "Życie" pisał również: WIDZOWIE EUROWIZJI JUNIOR 2020 NIE SPODZIEWALI SIĘ TEGO, CO ZOBACZYLI NA SCENIE! KTO OKAZAŁ SIĘ BYĆ NAJLEPSZYM DZIECIĘCYM WOKALISTĄ TEGO ROKU