W tym roku mieliśmy mieć jeszcze tylko dwie niedziele handlowe, obie w grudniu, a dokładnie 13. i 20. grudnia, a więc w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem. Sejm jednak postanowił umożliwić robienie zakupów w jeszcze jedną niedzielę.

W piątkowy wieczór posłowie zagłosowali za dodaniem do tegorocznego kalendarza jednej dodatkowej niedzieli handlowej. Dzięki tej zmianie 6. grudnia będzie niedzielą handlową.

Sejm obradował nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących zapobieganiu, zwalczaniu i przeciwdziałaniu koronawirusa. Jedną z omawianych kwesti było otworzenie sklepów w niedzielę, którą wcześniej określono jako niehandlową. Za umożliwieniem handlu w mikołajki było aż 444 posłów, zaledwie 4 głosowało przeciwko tej zmianie, a 3 wstrzymało się od głosu- czytamy na łamach portalu Nasze Miasto.

Źródło: screen Youtube WTK
Czy 6. grudnia to niedziela handlowa?; Źródło: screen Youtube WTK

Zmianę posłowie uzasadniają faktem, iż przedświąteczne zakupy robi mnóstwo osób, a otworzenie sklepów w niedzielę pozwoli rozłożyć ruch na większą liczbę dni i tym samym zmniejszyć liczbę klientów przebywających w sklepach w tym samym momencie. Jednak zadecydowały nie tylko względy bezpieczeństwa sanitarnego. Nie bez znaczenia był także wpływ ustanowienia niedzieli handlowej 6. grudnia na wyniki sprzedaży, a co za tym idzie poprawę nastrojów wśród przedsiębiorców.

O tym pisaliśmy ostatnio: Sezon skoków narciarskich właśnie się rozpoczął. Piotr Żyła pokazał, w jakich warunkach przebywają skoczkowie. Internauci nie mogą w to uwierzyć

To może Cię zainteresować: Kolejne ogromne pieniądze trafią do Telewizji Polskiej z budżetu? W projekcie udżetu na 2021 rok pojawiła się poprawka. Chodzi o miliardy złotych

Warto wiedzieć: Zmiany w przepisach ruchu drogowego. Zaskakujący zakaz dla pieszych. Co się zmieni