Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia – Adam Niedzielski. Słowa premiera dość mocno zaskoczyły wielu Polaków. Jaki jest pomysł polityka na obronę swoich rodaków przed trzecią falą pandemii koronawirusa?

Polacy zaskoczeni słowami premiera!

Jak informuje portal Pikio, minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza, że trzecia fala pandemii może mieć miejsce na przełomie lutego i marca, czyli dokładnie wtedy, kiedy w naszym kraju obserwowany jest wzrost zachorowań na grypę.

Co więcej, podczas wczorajszej konferencji politycy wyrazili zadowolenie z tego, w jaki sposób wprowadzone obostrzenia spowodowały spadek zachorowań na koronawirusa w naszym kraju.

Jednak kolejne słowa premiera mocno zaskoczyły osoby, które oglądały konferencję. Trzecia fala zachorowań może pojawić się mniej więcej w okresie, w którym wiele osób podróżuje w góry. Jak doskonale pamiętamy, Ministerstwo Zdrowia apelowało o to, aby nadchodzące ferie spędzić w domu. Jednak wczoraj premier Morawiecki poinformował, że nie jest wykluczone iż już niebawem otwarte zostaną stoki narciarskie.

Jak mamy rozumieć wypowiedź polityka?

- Podjęliśmy tę decyzję, żeby zapobiec trzeciej fali, żeby zmniejszyć natężenie trzeciej fali, jeśli nie uda jej się zapobiec – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Czy taka decyzja premiera wynika z nacisków m.in. Andrzeja Gut – Mostowego, który posiada liczne udziały w jednym z ośrodków narciarskich, a dodatkowo jest właścicielem kilku nieruchomości w Zakopanem?

Jak informował portal "Wiesz": JAK MIESZKA ADAM MAŁYSZ? WIELE OSÓB MOŻE ZAZDROŚCIĆ NASZEMU SKOCZKOWI TAK LUKSUSOWEJ POSIADŁOŚCI

Przypomnij sobie: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM NA ULICACH MIASTA ROZBŁYSNĄ ŚWIATŁA I OZDOBY ŚWIĄTECZNE. W TYM ROKU JEDNAK BĘDZIE ICH ZNACZNIE MNIEJ NIŻ ZAZWYCZAJ. O CO CHODZI

Portal "Wiesz" pisał również: WARSZAWA: SZPITAL NA STADIONIE NARODOWYM PO PRAWIE MIESIĄCU FUNKCJONOWANIA NADAL ŚWIECI PUSTKAMI. O CO CHODZI? OPOZYCJA CHCE POWOŁAĆ KOMISJĘ ŚLEDCZĄ