Zaskakujące informacje o szpitalu znajdującym się na Stadionie Narodowym. Po niemal miesiącu od początku jego funkcjonowania placówka w dalszym ciągu świeci pustkami! Dlaczego tak się dzieje? Opozycja apeluje o powołanie komisji śledczej w tej kwestii.

Jak wiadomo, Szpital na Narodowym powstał w celu odciążenia szpitali jednoimiennych w ciężkiej sytuacji, z jaką zmaga się polska służba zdrowia.

Niestety, statystyki dowodzą, że tak nie jest. Do szpitala tymczasowego przyjmowani są tylko pacjenci spełniający szereg wymagań. Wedle opinii niektórych osoby znajdujące się w takim stanie równie dobrze mogłyby odbywać chorobę w warunkach domowych.

Szpital Narodowy zarabia miliony?!

Aktualnie w szpitalu znajduje się 300 łóżek, z czego zajętych jest zaledwie 27. Za każdą osobę szpital otrzymuje od NFZ dobowo 822,43 zł, a za osobę korzystającą z respiratora - aż 3 773,70 zł za dobę!

Jak wynika z wypowiedzi i obliczeń posła opozycji, Bartosza Arłukowicza należącego do Koalicji Obywatelskiej, ta sytuacja generuje około 18 milionów złotych zysku dla szpitala na miesiąc!

KO apeluje o zwołanie komisji śledczej w tej sprawie.

fot. screen youtube