COVID-19 coraz częstszy wśród polskiego duchowieństwa. W ciągu zaledwie 24 godzin zmarło aż trzech księży zainfekowanych koronawirusem.

O śmierci trzech duchownych, zakażonych koronawirusem, którzy przechodzili COVID-19 ciężko poinformował właśnie rzecznik diecezji opolskiej. Wszyscy trzech kapłani zmarli tego samego dnia – była to niedziela 22 listopada. W oficjalnym komunikacie pojawiły się również daty pogrzebów księży zmarłych z powodu COVID-19. To kolejna taka informacja w ciągu ostatnich tygodni. Liczba zakażonych koronawirusem wśród kapłanów szybko rośnie. Polacy zastanawiają się, co może być tego przyczyną.

Jak poinformował właśnie rzecznik diecezji opolskiej zmarli zakażeni koronawirusem kapłani to ksiądz dr Zygmunt Nabzdyk (miał w chwili śmierci 90 lat), ksiądz Ryszard Michalik (zmarł w wieku 57 lat) i ksiądz Józef Wojtasek (odszedł w wieku 67 lat).

Czarna seria wśród księży chorych na COVID-19. Choroba zabrała trzech kapłanów w jeden dzień i to z jednej diecezji

Jak informuje serwis o2, zmarły ksiądz dr Zygumnt Nabzdyk dwanaście lat zdecydował się przejść na emeryturę, a jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 28 listopada o godzinie 13. Msza pogrzebowa i oficjalne pożegnanie duchownego będzie miało miejsce w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Prudniku.

Najmłodszy ze zmarłych księży, ksiądz Ryszard Michalik, od czterech lat pełnił posługę kapłańską w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej. Pochówek zmarłego księdza będzie miał miejsce w piątek 27 listopada o godzinie 11 w tym kościele.

Pogrzeb księdza Józefa Wojtaska odbędzie się najwcześniej, bo już w czwartek 26 listopada o godzinie 11. Msza pogrzebowa 67-letniego kapłana zostanie odprawiona w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance.

Jak informował portal "Życie": WSZYSCY PAMIĘTAMY POSTAĆ UROCZEGO PIOTRUSIA Z HITU „KOGEL-MOGEL”. CO STAŁO SIĘ Z SYNEM PAŃSTWA WOLAŃSKICH? LOSY DZIECIĘCEGO AKTORA SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Przypomnij sobie: POLSKA DYPLOMACJA POINFORMOWAŁA O NOWYM ROZPORZĄDZENIU. JEST NOWA LISTA, DO KTÓREJ POLACY MUSZĄ SIĘ DOSTOSOWAĆ. MOWA O OGRANICZENIACH W PODRÓŻACH

Portal "Życie" pisał również: KASIA CICHOPEK W CENTRUM AFERY! ZNANA AKTORKA PRZESTRZEGA PRZED OSZUSTAMI I FAŁSZERSTWEM. ZŁODZIEJE ZNÓW WYKORZYSTALI JEJ WIZERUNEK DO NIECNYCH CELÓW