Dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 22464 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 626 kolejnych zgonach. Liczba zakażeń jest mniejsza w porównaniu do wczorajszego dnia. Czy oznacza to, że powoli wygrywamy z nowym wirusem?

Czy wygraną z wirusem mamy już w kieszeni?

Portal Abc Zdrowia przekazał słowa profesor Anny Boroń – Kaczmarskiej, która jest ekspertem chorób zakaźnych. Specjalistka twierdzi, że na ten moment nie panujemy nad sytuacją w naszym kraju.

Ekspertka twierdzi, że do braku nadzoru nad sytuacją przyczyniają się trzy główne czynniki. Przede wszystkim, jest to sytuacja szpitali, które obecnie z trudem radzą sobie z brakami w personelu. Drugim czynnikiem jest duża ilość osób, które chorują na koronawirusa bezobjawowo, a trzeci czynnik to słabo rozwinięta opieka socjalna nad osobami znajdującymi się w grupie ryzyka.

Profesor zaznacza, że najgorsze może być jeszcze przed nami

Co więcej, profesor Boroń – Kaczmarska twierdzi, iż nie można wykluczać, że niebawem wystąpi trzecia fala wzrostu zakażeń. Specjalistka zaznacza, że jest to często spotykane w przypadku innych epidemii, z którymi do tej pory spotkał się człowiek. Profesor przewiduje, że fala taka może miejsc miejsce już na przełomie roku.

Specjalistka zaznacza także, że jest jeszcze o wiele za wcześnie, aby mówić o luzowaniu obostrzeń. Jej zdaniem obserwowany spadek zachorowań na ten moment nie jest na tyle duży, aby możliwe było znoszenie restrykcji. Jaką decyzję podejmie ostatecznie rząd?

Jak informował portal "Życie": CO SIĘ DZIEJE Z LECHEM WAŁĘSĄ? W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH BYŁEGO PREZYDENTA POJAWIŁ SIĘ NIEPOKOJĄCY WPIS. NAPISAŁ, CO BĘDZIE Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM

Przypomnij sobie: KOGO TYM RAZEM ZOBACZYMY W POPULARNYM SHOW POLSATU? JUŻ NIEBAWEM STARTUJE KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU "TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO"

Portal "Życie" pisał również: WŁADZE ZATWIERDZIŁY NOWE 500 PLUS, MOŻNA STARAĆ SIĘ O DODATKOWE PIENIĄDZE. WNIOSEK TRZEBA ZŁOŻYĆ JAK NAJSZYBCIEJ, DOFINANSOWANIE BĘDZIE DOSTĘPNE RAZ