Jak co roku podczas Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda wraz z żoną biorą udział w uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Tym razem jednak Agata Duda wyszła w połowie obchodów. W jakim celu?

Tegoroczne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości były zdecydowanie wyjątkowe i to nie ze względu na jubileusz, a okoliczności związane z pandemią koronawirusa.

Skromna ponad miarę uroczystość bez udziału publiczności odbyła się na placu Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 11 listopada był również wyjątkowy z innego powodu. Agata Duda w trakcie uroczystości nagle wyszła, zostawiając męża samego. Co było tego przyczyną? Pierwsza Dama miała naprawdę ważny powód!

Agata Duda nagle wyszła z obchodów Święta Niepodległości! Jaki miała powód? Wielu widzów było zaskoczonych, Pierwsza Dama miała ważne zadanie

Choć Agata Duda jak zwykle zaprezentowała się w pełnej gracji stylizacji to nie jej ubiór przyciągnął uwagę widzów transmisji obchodów w telewizji, a nagłe zniknięcie Pierwszej Damy. Osoby oglądające obchody były zdezorientowane i nie wiedziały, co się stało.

Okazuje się jednak, że Agata Duda miała ważny powód, aby szybko opuścić plac Piłsudskiego w rządowej limuzynie. Pierwsza Dama otrzymała bowiem kluczowe zadanie – udała się na spotkania z kombatantkami i kombatantami! Każdej z osób, które walczyły za wolną Polskę prezydentowa wręczyła specjalne upominki.

Zdjęcia z tego wydarzenia znalazły się na Instagramie Pierwszej Damy, jak i Kancelarii Prezydenta.

„Oni walczyli o naszą Wolność, my walczymy o Ich zdrowie. W Święto Niepodległości pamiętamy szczególnie o naszych Kombatantach. Dziękowaliśmy im razem z wolontariuszami w ramach akcji 'Obiady dla bohaterów” – możemy przeczytać w opisie fotorelacji, cytowany przez serwis Kobieta WP.

fot. Instagram @pierwszadama_akd

Jak informował portal "Życie": PORUSZAJĄCA HISTORIA KOBIETY, KTÓRA PO WIELU LATACH ODZYSKAŁA KONTAKT Z OJCEM. TEN PRZYPADEK WYCISKA Z OCZU ŁZY, CIĘŻKO UWIERZYĆ, ŻE TO PRAWDA

Przypomnij sobie: POMOC FINANSOWA NIE DOTRZE DO WSZYSTKICH NAUCZYCIELI! SPORA CZĘŚĆ PEDAGOGÓW NIE MOŻE LICZYĆ NA DOFINANSOWANIE SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

Portal "Życie" pisał również: PROFESOR ANDRZEJ HORBAN ZDRADZIŁ PRAWDZIWĄ LICZBĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. PODANA PRZED DORADCĘ PREMIERA LICZBA WPRAWIA W OSŁUPIENIE