Naukowcy w postaci wirusologów i epidemiologów zgodnie przekonuje, że na chwile obecna nie ma skutecznego leku na koronawirusa i jedyną nadzieję daje w tej chwili skuteczna szczepionka uodparniająca na ten patogen.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że jedna z ogólnoświatowych firm farmaceutycznych odtrąbiła już pierwszy sukces i dowiodła, że znajdująca się w fazie testów na ludziach szczepionka osiąga 90 proc. skuteczności.

Głos w tej sprawie na ostatniej konferencji prasowej zabrał sam premier Polski, Mateusz Morawiecki, zapewniając, że Polska zdecyduje się na masowy zakup szczepionek, które na początek zostaną skierowane do medyków i seniorów, czyli grup najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem.

Produkt ma wkrótce trafić na rynek farmaceutyczny, mówi się już o listopadzie tego roku!

Premier Mateusz Morawiecki powiedział wprost, co będzie się działo w kwestii szczepionek. Do wszystkiego doszło w nocy, Polacy są mocno zaskoczeni

Jak ogłosiła firma Pfizer szczepionka w przyspieszonym trybie ma trafić do dystrybucji już w listopadzie tego roku, mówi się o drugiej połowie miesiąca. Jej twórcy złożyli już wniosek do amerykańskiego FDA o rejestracji szczepionki w trybie wyższej konieczności. W tym roku na rynek miałoby trafić nawet 50 milionów dawek.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji przekonywał, że trwa właśnie przygotowywanie planu dystrybucji szczepionek w Polsce. Najpierw zaszczepieni mają zostać seniorzy, medycy i żołnierze.

UE miała już zabezpieczyć dla swoich mieszkańców 200 milionów dawek. To ma wystarczy do zaszczepienia 100 mln osób.

W nocy premier Mateusz Morawiecki poinformował, że właśnie prowadzone są rozmowy z prezes polskiego oddziału Pfizer, Dorotą Hryniewską-Firlej.

„Kupimy w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki, oczywiście w relacji do liczby naszej ludności. W pierwszej kolejności chcemy zaszczepić naszych wspaniałych lekarzy i personel medyczny, służby mundurowe i osoby starsze” – poinformował Mateusz Morawiecki, cytowany przez Pikio.

Jak informował portal "Życie": PIES NIE ODSTĘPOWAŁ WŁAŚCICIELKI W CIĄŻY NAWET NA KROK. SUCZKA DAWAŁA ZNAĆ, ŻE DZIEJE SIĘ COŚ NIEDOBREGO, URATOWAŁA KOBIECIE I JEJ SYNOWI ŻYCIE

Przypomnij sobie: DRUZGOCĄCE WIADOMOŚCI JEDNEGO Z GENERAŁÓW, WIADOMOŚĆ MROZI KREW W ŻYŁACH! ZDANIEM WOJSKOWEGO PANDEMIA MOŻE DOPROWADZIĆ DO OSTATECZNOŚCI

Portal "Życie" pisał również: OJCIEC TADEUSZ RYDZYK MA PROBLEM! OSZUST PODSZYŁ SIĘ POD RADIO MARYJA, ZAŻĄDAŁ HORRENDALNYCH PIENIĘDZY. JEDEN Z DUCHOWNYCH OD RAZU ZAREAGOWAŁ