Nie da się ukryć, że ojciec Rydzyk często kojarzony jest z zamiłowaniem do luksusów, pieniędzy i prowadzenia intratnych interesów. Jednak spotkała go ostatnio bardzo nieprzyjemna sytuacja, gdyż pewien człowiek postanowił podszyć się w ordynarny sposób pod Radia Maryja, mówiąc wprost, że Rydzyk i jego środowisko pobierają wielkie sumy za odpusty! O jakich kwotach mowa? Jeden z duchownych postanowił od razu ostro zareagować.

Prawdziwy koszmar spotkał ojca Tadeusza Rydzyka, który od kilku dni musi zmagać się ze skutkami poczynań pewnego oszusta. Okazuje się, że w Internecie ktoś podszywa się pod Radio Maryja. Choć może się to wydawać jedynie złym snem to niestety znany redemptorysta ma spory problem.

Jednak duchowny ze środowiska toruńskiej rozgłośni i samego zakonnika szybko wytropił gagatka. Udało się tego dokonać księdzu Januszowi Chyle. Gdyby nie jego natychmiastowa reakcja to trudny do przewidzenia, jeśli mowa o efektami fake news mógłby się przedostać szerzej do Internetu i mediów społecznościowych, co dla wizerunku ojca Rydzyka i całego Radia Maryja mogłoby mieć katastrofalne znaczenie.

Niemiła sytuacja przydarzyła się ojcu Rydzykowi. Ktoś podszył się pod Radio Maryja i zasugerował, że zakonnik pobiera pieniądze za odpusty!

Jak donosi „Super Express” duchowny rozwikłał intrygę w ciągu chwili, lecz trafił na nią zupełnie przypadkowo. Ksiądz Chyła umieścił na Twitterze post kompletnie niezwiązany ze sprawą. Stwierdził w nim, że biednymi są ludzi bogaci, gdyż wydaje im się, że mogą kupić za nie wszystko, jednak miłość, przyjaźń i zbawienie są całkiem za darmo. Na ten post odpowiedział pewien internauta, który stwierdził, że szkoda mu księdza, bo „służenie mamonie musi być bolesne”.

Właśnie to ten człowiek zamieścił pod swymi słowami wpis, który łudząco przypominał Radio Maryja. Gdyby nie reakcja księdza Chyły niemal wszyscy byliby skłonni w to uwierzyć.

„Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Normalnie 199 zł + VAT za duszę na rok. 1-8 listopada PROMOCJA 2 dusze w cenie jednej odpust zupełny” – tak brzmiała treść fałszywej wiadomości.

Kapłan od razu zrozumiał, że to oszustwo osób, które tworzą nieprawdziwe konta, aby doprowadzić do szkalowania Radia Maryja. Zdecydowanie ojciec Rydzyk powinien docenić kapłana za wprawne oko.

Jak informował portal "Życie": TU JEST LUKSUSOWO! HANNA LIS ZADEMONSTROWAŁA WNĘTRZA SWOJEGO DOMU, WIDOK ZAPIERA DECH W PIERSIACH. DZIENNIKARKA POSTAWIŁA NA KLASYKĘ, DUŻO ZIELENI

Przypomnij sobie: SYTUACJA JACKA KURSKIEGO I JEGO RODZINY JEST BARDZO POWAŻNA? ŻONA PREZESA TELEWIZJI POLSKIEJ POSTANOWIŁA WYZNAĆ GORZKĄ PRAWDĘ NA TEN TEMAT

Portal "Życie" pisał również: ZNANY DZIENNIKARZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE ZNAJDZIE SIĘ W TAK PODBRAMKOWEJ SYTUACJI. JAK PIOTR KRAŚKO PORADZIŁ SOBIE Z NIECHCIANYM GOŚCIEM NA WIZJI