Paweł Adamowicz był cenionym i lubianym przesz mieszkańców prezydent Gdańska, a jego tragiczna śmierć wpisała się w historię Polski. Jednak jest historia z jego życia, której nie zna prawie nikt!

Żona Pawła Adamowicza, Magdalena Adamowicz wyjawiła właśnie wielki sekret jej zmarłego męża. Zmarły tragiczną śmiercią 14 stycznia 2019 roku chwilę przed miejskim Światełkiem do Nieba w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska miał bowiem na swoim koncie niesamowity gest, którym nie chwalił się nikomu.

Okazuje się bowiem, że małżeństwo Adamowiczów co roku decydowało się na adopcję trójki dzieci w ramach programu „Adopcja Serca”! To naprawdę wzruszająca historia, o której prawie w ogóle nie mówiło się w mediach.

Jednak przy okazji Światowego Dnia Adopcji wdowa po Pawle Adamowiczu i dziś eurodeputowana z ramienia Koalicji Obywatelskiej zdecydowała się przywołać wzruszający gest, na jaki co roku decydowali się z mężem. O kulisach opowiedziała na Instagramie.

Niesamowite doniesienia o Pawle Adamowiczu! Świętej pamięci prezydenta Gdańska zdobył się na wielkoduszny gest, wiedziała o tym tylko garstka osób

Okazuje się, że adopcja może mieć również inną formę niż klasyczne przysposobienie dziecka i danie mu domu. Paweł Adamowicz wraz z żoną doczekał się dwóch ukochanych córek, jednak przez 20 lat małżeństwo co roku decydowało się na adopcję trójki afrykańskich dzieci w ramach powszechnego i wieloletniego programu „Adopcja Serca”.

Magdalena Adamowicz kontynuuje dzieło męża i w tym roku znów zamierza dokonać adopcji kolejnych dzieci, by zapewnić im choć podstawowe środki do życia i naukę. W tej chwili rodzina Adamowiczów opiekuje się już gromadką dzieci, a co roku dochodzą nowe, co daje im wiele radości.

„Louise, Grace, Nomi, Furaha, Laurien, to tylko niektóre z imion dzieci, którymi się opiekujemy” – powiedziała Magdalena Adamowicz na Instagramie, cytowana przez „SE”.

fot. Instagram @adamowicz_magda

Jak informował portal "Życie": PIES NIE ODSTĘPOWAŁ WŁAŚCICIELKI W CIĄŻY NAWET NA KROK. SUCZKA DAWAŁA ZNAĆ, ŻE DZIEJE SIĘ COŚ NIEDOBREGO, URATOWAŁA KOBIECIE I JEJ SYNOWI ŻYCIE

Przypomnij sobie: DRUZGOCĄCE WIADOMOŚCI JEDNEGO Z GENERAŁÓW, WIADOMOŚĆ MROZI KREW W ŻYŁACH! ZDANIEM WOJSKOWEGO PANDEMIA MOŻE DOPROWADZIĆ DO OSTATECZNOŚCI

Portal "Życie" pisał również: OJCIEC TADEUSZ RYDZYK MA PROBLEM! OSZUST PODSZYŁ SIĘ POD RADIO MARYJA, ZAŻĄDAŁ HORRENDALNYCH PIENIĘDZY. JEDEN Z DUCHOWNYCH OD RAZU ZAREAGOWAŁ