W mediach społecznościowych jednej z partii politycznych obecnych w Sejmie możemy przeczytać specjalną odezwę do Polaków z ostrzeżeniem dotyczącym ponownego zamknięcia fryzjerów i salonów kosmetycznych.

„Idź do fryzjera! Rząd PiS ma w planach ponowne zamknięcie branży beauty!” – możemy dowiedzieć się z opublikowanego przez Konfederację komunikatu, który przywołuje portal Lelum.

Od 24 października cała Polska została objęta czerwoną strefą, a rząd ostrzega, że jeśli liczba dobowych zakażeń nie spadnie to potrzebne będą ostrzejsze obostrzenia. Właśnie na ten temat wypowiedzieli się w Internecie posłowie Konfederacji, ostrzegając, że już za kilka dni znów nie będzie mogli dostać się do fryzjerów i kosmetyczek. Czy rzeczywiście branże beauty znów czeka totalne zamknięcie?

Setki tysięcy fryzjerów i salonów kosmetycznych do zamknięcia do końca tygodnia? Rozgłośnia radiowa z nieoficjalnymi informacjami

Do tej pory rząd postanowił wysłać na naukę zdalną uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów, a od 24 października również uczniów klas 4-8 w szkołach podstawowych. Zamknięto już lokale gastronomiczne, nie można organizować wesel ani innych uroczystości rodzinnych, a zgromadzenia nie mogą przekraczać pięciu osób.

Zamrożona została branża fitness, zaniechano również działalności sanatoriów i SPA. Dzieci i młodzież do 16 roku życia nie mogą w godzinach od 8 do 16 samodzielnie opuszczać domu, a seniorom nakazano pozostać w domach i nie wychodzić bez potrzeby życiowej. Okazuje się, że to może nie być wszystko.

Konfederacja powiadomiła na Twitterze, że rząd chciał zamknąć fryzjerów i kosmetyczki już wcześniej.

„Rządzący już w zeszły piątek mieli ogłosić zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ale w ostatniej chwili się z tego wycofali, ale docierają do nas wyraźne informacje, że to było tylko chwilowe wstrzymanie wyroku!” – przekuje partia w mediach społecznościowych.

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, już w piątek możemy usłyszeć o nowych obostrzeniach.

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI