Choć zwyczajny telefon z nieznanego numeru to nic złego – często są to telemarketerzy, konsultanci z firm energetycznych czy telekomunikacyjnych, pomyłki, ale i nowi potencjalni pracodawcy – to czasem można nieźle się naciąć. Bywa bowiem tak, że wydzwaniają do nas oszuści po to, aby wyłudzić od nas ogromne sumy pieniędzy, a my jesteśmy niczego nieświadomi.

W tym przypadku każdy powinien dowiedzieć się o tym, jaki sposób wymyślili złodzieje na to, aby pozbawić nas grosza przy duszy. Oszuści chcą od nas jednej rzeczy w trakcie połączenia. Właśnie to powoduje, że z naszego konta znikają pieniądze!

Odebrałeś taki telefon? Od razu się rozłącz!

To ważne ostrzeżenie dla wszystkich, szczególnie dla klientów banku Millienium, który właśnie ostrzegł wszystkich. Niestety, pod instytucję finansową zaczęli podszywać się oszuści, chcący wyłudzić od nas pieniądze.

Oszust, który podaje się za pracownika banku informuje nas, że bank zauważył podejrzane operacje na naszym koncie bądź karcie i prosi nas o podanie danych, a także zainstalowanie podejrzanej aplikacji QuickSupport, która ma zdalnie sterować naszym urządzeniem.

Bank podkreśla, że nie są to ich pracownicy, nie dzwonią do klientów, a także przypominają, że "podczas logowania system nigdy nie wymaga podania numeru PESEL czy pełnego numeru dokumentu, a jedynie prosi o podanie dwóch losowo wybranych znaków", jak cytuje komunikat banku Millenium Pikio.

„Uwaga! Podczas rozmowy mogą wyświetlać się numery banku, a oszuści dysponują niektórymi danymi klienta” – możemy przeczytać w komunikacie banku przytaczanym przez portal "Dobre Programy".

Bank prosi, aby przy odebraniu podejarzanego telefonu nie pobierać wskazanej, ani żadnej innej aplikacji, nie podawać danych osobowych, ani danych do logowania, a także logować się do konta TYLKO na stronie banku bądź w aplikacji mobilnej samego Millenium.

fot. Wikimedia @Mm1970 (CC-BY-SA 3.0)

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK