Z powodu gwałtownego wzrostu liczby nowych przypadków koronawirusa co dzień od kilku tygodni premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydowali się zdecydowanie zaostrzyć obostrzenia panujące w Polsce. Polacy już od soboty i poniedziałku będą musieli się dostosować do panującej sytuacji w strefie żółtej, obejmującej cały kraj i w strefach czerwonych, których od czwartku wyrosło jak grzybów po deszczu.

Władze zdecydowały m.in. o tym, by w strefę czerwoną wprowadzić aż 11 miast wojewódzkich. Wielu Polaków buntuje się przeciwko takim zmianom, a dodatkowo w mediach pojawią się informacja o nowych, kolosalnych zmianach. O co chodzi?

Są nowe obostrzenia, to decyzja polskich władz. Jest nieoczekiwana zmiana w restrykcjach na czas epidemii

Nowe obostrzenia wchodzą w życie już w sobotę i poniedziałek, lecz okazuje się, że pojawiły się dodatkowe restrykcje. W mediach aż huczy!

Jak przypomina serwis Pikio, od 17 października wprowadzono liczne zmiany dotyczące obostrzeń w strefach żółtej i czerwonej. Poważnie zmienią one zasady funkcjonowania mieszkańców Polski i poszczególnych regionów. Jednak obostrzeniem, które wzbudziło wielkie poruszenie było ponowne zamknięcie i ograniczenie działalności basenów, aquaparków, siłowni i parków rozrywki.

Wielu przedsiębiorców z tej branży nie zgasza się z polityką rządu, rpzekonując, że tysiące osób straca pracę i firmy poupadają. Trwały w tej sprawie rozmowy. Jednak w ostatni piątek Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przywoływane przez RMF24, zdecydowało o wyłączeniu z zakazu takich basenów, siłowni i klubów fitness, które działają w miejscach wykonujących działalność leczniczą dla pacjentów, są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach zajęć lub wydarzeń sportowych, a także współzawodnictwa (np. kulturyści), bądź są dla studentów i uczniów w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK