Już od czwartku wiemy, jakie nowe nakazy i zakazy w związku z epidemią koronawirusa szykują nam premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Wejdą one w życie w sobotę i we poniedziałek. Dodatkowo, do mediów trafiły nowe informacje. Okazuje się, że w nocy podjęto ostateczną decyzję dotyczącą ograniczeń, jakie zostaną nałożone na Polaków.

Okazuje się, że w dzienniku ustaw ukazała się informacja o wprowadzeniu nowych obostrzeń w Polsce. Mowa o tych obostrzeniach, które przedstawił na nadzwyczajnej konferencji prasowej sam szef Rady Ministrów. Są wśród nich zapisy o nowych zakazach w handlu, która mają ograniczyć kontakty między ludźmi, a także zamknięcie siłowni, aquaparków czy parków rozrywki.

Już w sobotę wejdą nowe obostrzenia, wiadomo, co czeka Polaków. Premier postanowił wdrożyć nowe zasady na czas pandemii

Niezwykle ważne informacje dla Polaków. Od soboty w życie wejdzie wiele nowych zakazów i restrykcji w związku z pandemią. Decyzje zapadły w nocy!

Okazuje się, że w całej Polsce od soboty lokale gastronomiczne będą czynne od 6 do 21, a zajęty może być tylko co drugi stolik. Po 21 posiłki wydaje się na wynos.

Nastąpiło również ograniczenie liczby miejsc w transporcie publicznym – do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. ogólu.

Podczas mszy i uroczystości religijnych nie może być więcej niż jedna osoba na 4 mkw, a w zgromadzeniach publicznych może wziąć udział tylko 35 osób. Nauczanie hybrydowe wchodzi do szkół ponadpodstawowych i na uczelnie, a podczas wydarzeń kulturalnych może być zajętych tylko 25 proc. miejsc.

Dodatkowo, zawiesza się działalność basenów, aquaparków i siłowni, a na weselach nie może być więcej niż 20 osób i to bez zabaw z tańcami.

W strefie czerwonej dodatkowo zakazano wszelkich imprez okolicznościowych, w tym wesel, komunii i styp, w sklepach może robić zakupy jednocześnie 5 osób na kasę, w kościołach maksymalnie jedna osoba na 7 mkw, a szkołach i na uczelniach obowiązuje nauczanie zdalne.

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK