Policja w Polsce na tropie nowego typu oszustwa! Trzeba szczególnie uważać, złodzieje włamują się na konta w mediach społecznościowych i komunikatory, wyłudzają pieniądze nową metodą!

Metoda na „wnuczka” czy „policjanta” w dobie pandemii koronawirusa odchodzi do lamusa, oszuści zawsze jednak znajdą nowe drogi do osiągnięcia swojego celu i wyłudzenia jak największej liczby pieniędzy od niczego nieświadomych Polaków.

Jak informuje policja, trzeba się mieć szczególnie na baczności, gdyż złodzieje pokusili się o sposób, który naprawdę może uśpić naszą czujność. Lepiej zapytać dwa razy niż zlecić przelew! O co chodzi? Oszuści zaczęli wykorzystywać do wyłudzania pieniędzy media społecznościowe! Włamują się na konta o komunikatory, by wyciągać pieniądze od znajomych osoby, pod którą się podszywają! Co za perfidia!

Policja wyszła z poważnym apelem do wszystkich Polaków. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie wielkich pieniędzy, trzeba mieć się na baczności

Oszuści wymyślili ten nowy sposób, który naprawdę może naprawdę może nas mocno zmylić. Policja otrzymała niedawno zgłoszenie od pewnej osiemnastolatki, na konto której w popularnym komunikatorze włamali się oszuści i podszywając się pod nią zaczęła wysyłać do znajomych dziewczyny prośby o pomoc w dokonaniu płatności kodem BLIK w sklepie online.

O sprawie informuje Pikio. Dwoje nastoletnich znajomych dziewczyny poszło tropem oszusta i w wyniku operacji stracili po 200 złotych! Okazuje się, że proceder staje się coraz popularniejszy wśród internetowych złodziei.

„Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty - wystarczy zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem i przesłać go podszywającemu się pod znajomego oszustowi. Przekazany kod wystarczy aby natychmiast wypłacił pieniądze z bankomatu. Przestrzegamy przed oszustami działającymi taką metodą” – opisują sposób oszustów policjanci w oficjalnym komunikacie.

Policja przestrzega przed zbytniemu zawierzaniu i radzi, by nie działać w emocjach. Trzeba sprawdzić, czy naprawdę rozmawiamy ze swoim znajomym, a najlepiej po prostu do niej zadzwonić!

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK