W czwartek znajdujący się na kwarantannie premier Mateusz Morawiecki poinformował Polaków o nowych obostrzeniach, które wejdą w życie już 17 i 19 października. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest na tyle poważna, że zdaniem rządzących było to zwyczajnie konieczne, aby spróbować choć częściowo opanować rosnącą lawinowo liczbę przypadków.

Zmiany dotkną również wiernych w kościołach, sytuacja jest naprawdę bardzo poważna.

Sytuacja zmieni się drastycznie niemal wszędzie – w sklepach, komunikacji publicznej czy lokalach gastronomicznych. Jednak sytuacja ta dotknie również wiernych w kościołach – wniesiono bowiem nowe restrykcje dotyczące sposobu przeprowadzania mszy!

Jest decyzja premiera Mateusza Morawieckiego – nowe obostrzenia dotkną również kościołów w całej Polsce

W czwartek została przez rząd podjęta decyzja o wprowadzeniu bardzo surowych restrykcji dotyczących funkcjonowania Polaków w obecnej sytuacji wielkiego wzrostu zachorowań.

Już od 17 października wejdzie w życie kilka nowych zasad. W strefie żółtej lokale gastronomiczne będą mogły działać od 6 do 21, w transporcie publicznych zajętych będzie tylko 50 proc. miejsc siedzących bądź 30 procent wszystkich, wesela będą odbywać się bez zabaw tanecznych dla maksymalnie 25 osób, a dzieci będą uczyć się w formie hybrydowej.

W strefie czerwonej natomiast wprowadzony zostanie zdalny tryb nauczania, zakaz organizacji wesel, ograniczenie sprzedaży do 5 osób na jedną kasę, a zgromadzenia nie będą mogły mieć więcej niż 10 osób. Oprócz tego obowiązują wszystkie restrykcje ze strefy żółtej.

Zawieszono również działalność basenów, siłowni i parków rozrywki. Ale sprawa ta dotknie również kościołów. Już od soboty w strefie żółtej w kościołach w mszy będzie mogła wziąć jedna osoba na 4 mkw, a w czerwonej – jedna na 7 mkw. Wszyscy będą również musieli nosić maseczki. To nie podoba się wielu osobom, ale takie decyzje podjęto w tej sprawie w trosce o zdrowie Polaków.

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK