Już za nieco ponad dwa tygodnie Polacy tłumnie ruszą na cmentarze z okazji Wszystkich Świętych. Nie ulega jednak wątpliwości, że tegoroczne święta będą inne niż dotychczas.

Stosujmy się do zaleceń!

W związku z nieustającym dużym przyrostem nowych zakażeń koronawirusem w naszym kraju, od zeszłej soboty obowiązuje nas zasłanianie ust oraz nosa podczas przebywania w przestrzeni publicznej, również na świeżym powietrzu. Maseczki nie trzeba nosić tylko podczas przebywania w parkach lub lasach.

O obowiązku noszenia maseczki na cmentarzu przypomniał także minister zdrowia – Adam Niedzielski, podczas konferencji, która odbyła się we wtorek.

- W tej chwili, jeśli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy, dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i on jest niezależny od strefy – wyjaśnił minister zdrowia.

Pamiętajmy o maseczkach!

- Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji – dodał Adam Niedzielski.

Musimy więc liczyć się z tym, że 1 listopada na cmentarzach obecni będą funkcjonariusze, którzy będą egzekwować noszenie maseczek. Za brak maseczki grozi nam mandat w wysokości nawet 500 złotych!

Jak informował portal "Życie ": W JEDNYM Z POLSKICH KLASZTORÓW SYTUACJA Z POWODU KORONAWIRUSA JEST NIEZWYKLE POWAŻNA. NIESTETY, ZAKONNICY PRZEKAZALI BARDZO SMUTNĄ INFORMACJĘ

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: TAKIE SYTUCJE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA. MIESZKAŃCY WYZNALI, JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE POŻEGNANIA W ICH PARAFII ORAZ DO CZEGO DOPUSZCZAJĄ SIĘ KSIĘŻĄ