Niestety, Warszawa jako największe miasto w Polsce o największej gęstości zaludnienia jest najsilniej narażone na niekontrolowany rozwój epidemii koronawirusa i wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie dzieje. Od wielu dni odnotowuje się ogromny skok zakażeń na Mazowszu, a lwią część tych zakażeń stanowi sama stolica regionu i Polski. Do mediów dostały się informacje, które mogą przerazić wiele osób! Okazuje się bowiem, że sytuacja w szpitalach jest tak kiepska, że trzeba wywozić poza Warszawę pacjentów!

O dramatycznej sytuacji pacjentów w stolicy powiedział Wirtualnej Polsce sam wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy, Paweł Rabiej!

Warszawiacy wywożeni karetkami poza miasto, bo w stolicy brakuje łóżek? Dramatyczna sytuacja Warszawy w dobie epidemii!

Okazuje się, że w stołecznych szpitalach na oddziałach zakaźnych dramatycznie brakuje już łóżek i ciężkie przypadki COVID-19 muszą być przewożone do innych placówek!

„Dyrektorzy szpitali zakaźnych drugiego stopnia twierdzą, że łóżka covidowe w Warszawie są zajęte” – wyjaśnił w rozmowie z WP zastępca prezydenta stolicy, Paweł Rabiej, cytowany przez Pikio.

Najpierw jednak trzeba dokładnie sprawdzać, gdzie jest możliwe ulokowanie nowych pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji. Jednak bywa to naprawdę trudne. Jak przekonuje Paweł Rabiej, trzeba będzie szybko przekształcić inne szpitale na placówki dla pacjentów z COVID-19, czyli zakaźne, gdyż nie może dojść do sytuacji, w których zabraknie miejsc dla chorych.

Na ten moment potrzeba 300 do 350 miejsc, a zostało ich tylko 230.

„Nie może być tak, że pacjenci z objawami nie mogą trafić na leczenie. Niestety, czasem te objawy są z powikłaniami, a najlepiej się to leczy w szpitalach. Ich nie może zabraknąć” – wyjaśnił w rozmowie z Wirtualną Polska Paweł Rabiej.

Jak informował portal "Życie": WIELU POLAKÓW DOTKNĘŁY JUŻ BARDZO WYSOKIE MANDATY! MOŻNA STRACIĆ NAWET 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA ZŁAMANIE PRAWA, TEGO LEPIEJ SIĘ WYSTRZEGAĆ

Przypomnij sobie: WIELKIE OSZUSTWO CZYHA NA KLIENTÓW JEDNEJ Z SIECI HANDLOWYCH! WŁADZE MARKI OSTRZEGAJĄ, BY NIE UFAĆ FAŁSZYWYM WIADOMOŚCIOM, MOGĄ WYŁUDZAĆ DANE

Portal "Życie" pisał również: UCZNIOWIE MAJĄ SPORY PROBLEM W SZKOŁACH, RODZICE ALARMUJĄ: DZIECI NIE MAJĄ, KIEDY SIĘ UCZYĆ! KURIOZALNY POWÓD, CZY ZNAJDZIE SIĘ ROZWIĄZANIE