Okazuje się, że władze sieci sklepów Biedronka musiały poinformować w trybie ekspresowym samego Facebooka o oszustwie, które miało miejsce na łamach popularnego serwisu społecznościowe. Okazało się bowiem, że złodzieje podszywali się pod znaną sieć handlową, tworząc fanpage Biedronka-Polska, łudząco przypominający oficjalny profil dyskontu i w ten sposób zachęcały nieświadomych niczego internautów do wypleniania ankiet konsumenckich.

Jak informuje serwis Biznes Info, za wypełnienie takiej ankiety każda osoba miała otrzymać bon w wysokości aż 500 złotych do zrealizowania na zakupy właśnie w Biedronce. Sęk w tym, ze było to oszustwo – bonu nie było, a złodzieje zyskali dostęp do danych nieświadomych niczego internautów.

Biedronka zaalarmowała Facebooka! Oszuści wyłudzali dane osobowe od internautów, podszywając się pod sieć handlową

Okazuje się, że oszuści wykorzystali fakt obchodzenia przez Biedronkę 25-lecia działalności w Polsce i zachęcali nieświadomych internautów do wzięcia udziału w wielkiej akcji promocyjnej, która w rzeczywistości nie miała nic wspólnego z sieci Biedronka.

Po wypełnieniu ankiety, strona przekierowywała ofiary na sfabrykowaną stronę, wymagając podania szczegółowych danych osobowych i zaznaczenia zgody na przetwarzanie.

Jednak czujni użytkownicy Facebooka zauważyli, że coś jest nie tak i spotkali się z fałszywym fanpagem, który na Facebooku obserwuje zaledwie 12 osób, a oficjalny profil sieci nie ma dopisku „Polska” w tytule. Jednak nie wszyscy mogli na to wpaść. Sprawę nagłośnił serwis Dobre Programy.

„Dziękujemy za sygnał. Profil został zgłoszony do administratorów Facebooka. Informujemy też, że oficjalnym profilem sieci Biedronka na Facebooku jest facebook.com/BiedronkaCodziennie. Aktualne informacje o promocjach znajdują na tym profilu oraz na stronie biedronka.pl” – powiedziała wprost sieć Biedronka w specjalnym komunikacie do klientów.

fot. Youtube

Jak informował portal "Życie": EPISKOPAT POLSKI PODJĄŁ WAŻNĄ DECYZJĘ DLA WIERNYCH KOŚCIOŁA W POLSCE! KAŻDY BĘDZIE MUSIAŁ SIĘ DO TEGO DOSTOSOWAĆ, TO KLUCZOWE DLA BEZPIECZEŃSTWA

Przypomnij sobie: CO BĘDZIE Z OBCHODAMI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? 1 LISTOPADA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA, EPISKOPAT CZEKA NA DECYZJE RZĄDU, CZY NEKROPOLIE BĘDĄ ZAMKNIĘTE

Portal "Życie" pisał również: WIELKIE SZCZĘŚCIE JEDNEGO Z MIESZKAŃCÓW POLSKI! TRAFIŁ SZÓSTKĘ W LOTTO, MOŻE POSZCZYCIĆ SIĘ OGROMNĄ WYGRANĄ, CAŁA POLSKA CHCE WIEDZIEĆ, KTO TO