Już od soboty w całej Polsce będzie obowiązywać żółta strefa, co oznacza powrót do wielu bardzo mocnych restrykcji, włącznie z uciążliwym dla większości z nas noszeniem maseczek nawet na wolnym powietrzu (oprócz parków, lasów i miejsc wypoczynku).

Jednak wielu epidemiologów przekonuje, że to właśnie szkoła i rozpoczęcie roku szkolnego w zwyczajnym trybie mogło w największym stopniu wpłynąć na wzrost zakażeń, który odnotowujemy obecnie. Co zatem stanie się ze szkołami i edukacją stacjonarną? O tym wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki!

Druga fala epidemii a szkolnictwo – co będzie dalej z edukacją w normlanym trybie, jeśli od soboty obowiązuje żółta strefa?

„W sobotę podamy decyzje w sprawie funkcjonowania szkół” – odpowiedział na pytanie dziennikarzy premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Niestety, coraz większa liczba placówek zaczyna przechodzić na tryb hybrydowy lub zdalny ze względu na wykrycie kolejnych drobnych najczęściej, ognisk zakażeń. Jak wynika z danych MEN w czwartek stacjonarnie działało 48 tysięcy szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, co przekłada się na liczby – 98,31 proc. placówek działa tradycyjnie.

Jednak sytuacja związana z nagłym, bardzo wysokim wzrostem zakażeń każe się zastanowić nad sensownością prowadzenia edukacji w klasycznym trybie i ewentualnym przejściem na naukę online, jak miało to miejsce wiosną.

„W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Obecnie ten mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza i być może dlatego te zasady trzeba będzie zaostrzyć” – wyjaśnił premier Morawiecki.

Jak informował portal "Życie": WIELU POLAKÓW DOTKNĘŁY JUŻ BARDZO WYSOKIE MANDATY! MOŻNA STRACIĆ NAWET 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA ZŁAMANIE PRAWA, TEGO LEPIEJ SIĘ WYSTRZEGAĆ

Przypomnij sobie: WIELKIE OSZUSTWO CZYHA NA KLIENTÓW JEDNEJ Z SIECI HANDLOWYCH! WŁADZE MARKI OSTRZEGAJĄ, BY NIE UFAĆ FAŁSZYWYM WIADOMOŚCIOM, MOGĄ WYŁUDZAĆ DANE

Portal "Życie" pisał również: UCZNIOWIE MAJĄ SPORY PROBLEM W SZKOŁACH, RODZICE ALARMUJĄ: DZIECI NIE MAJĄ, KIEDY SIĘ UCZYĆ! KURIOZALNY POWÓD, CZY ZNAJDZIE SIĘ ROZWIĄZANIE