Sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju jest dość niepokojąca. Nieustanny wzrost nowych przypadków powoduje, że wiele osób ma obawy o to, czy już niebawem nie powtórzy się sytuacja z wiosny i wiele miejsc zostanie zamkniętych.

News szybko dotarł do szerokiego grona odbiorców

Jak informuje portal Pikio, w Internecie pojawiła się grafika, która informuje, że już od 20 października Ministerstwo Edukacji Narodowej zamknie wszystkie szkoły na terenie naszego kraju. Czy to prawda?

Na grafice która pojawiła się w sieci i bardzo szybko dotarła do szerokiego grona osób widniał komunikat:

— Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych dnia 20 października 2020 zostaje zawieszona z powodu powstania nowych ognisk koronawirusa. Zawieszenie potrwa do końca pandemii w państwie. Oficjalnie na jutrzejszej konferencji prasowej zostanie ogłoszona ta informacja.

Źródło: businessinsider.com

MEN dementuje plotki

Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało właśnie oficjalne wyjąśnienie w tej sprawie, które rozwiewa niemal wszystkie wątpliwości. Jakie jest stanowisko resortu w tej kwestii?

— Dementujemy! Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane. Ta grafika to fake news — brzmi komunikat opublikowany na Twitterze.

Do tej pory jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej nie podało czy udało się ustalić tożsamość osoby, która rozesłała nieprawdziwe informacje. Najważniejszy jest jednak fakt, że na ten moment szkoły nadal będą funkcjonować zgodnie z przewidzianym planem.

Jak informował portal "Życie": CZY KINGA DUDA PODOŁA TAKIEMU WYZWANIU? CÓRKA PREZYDENTA BĘDZIE PRACOWAĆ W DWÓCH MIEJSCACH JEDNOCZEŚNIE

Przypomnij sobie: ZBLIŻA SIĘ WAŻNE ŚWIĘTO DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. LEKARZE APELUJĄ O ROZSĄDEK W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. CO NA TO MINISTERSTWO ZDROWIA

Portal "Życie" pisał również: PO KOLEJNYCH OBIETNICACH RZĄDU POZOSTANIE TYLKO ZŁUDZENIE? PODWYŻKI DLA EMERYTÓW WCALE NIE BĘDĄ TAK WYSOKIE, JAK MÓWIONO NA POCZĄTKU