Koronawirus nie wybiera ze względu na wiek, płeć, status społeczny czy majątkowy ani stanowisko. Jak się okazuje, zarażony może zostać każdy – nie ma żadnej reguły.
Nikt nie może być pewny, że uda mu się uciec od zarażenia koronawirusem. Już wiele razy mieliśmy szansę się o tym przekonać, nie tylko wtedy, gdy zaczynał szaleć w Polsce, ale także, gdy atakował wiernych w kościołach, duchownych i zakonnice, a także osoby wpływowe i majętne.
Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Przkre, że często są to ci, którzy powinni dawać największy przykład.

Koronawirus wykryty u jednego z księży
Koronawirus wykryty u jednego z księży
Koronawirus wykryty u jednego z księży

387 Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Duchowni bez maseczek

Ostatnio odbyło się 387 Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. W internecie pojawiły się zdjęcia z uroczystości. Rozpętała się burza. Powód? Na grupowym zdjęciu żaden z duchownych nie miał na sobie maseczki ochronej.
Fotografia, którą pochwaliło się biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski przedstawia aż 81 biskupów. Na twarzy żadnego z nich nie ma maseczki. Ponadto duchowni stoją ramię w ramię. Nie ma więc mowy o zachowaniu nawet 1,5m dystansu.

Ostatnia doba z koronawirusem

" Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (527), małopolskiego (357), śląskiego (286), wielkopolskiego (242), łódzkiego (223), pomorskiego (193), dolnośląskiego (184), kujawsko-pomorskiego (184), świętokrzyskiego (149), zachodniopomorskiego (146), podkarpackiego (141), warmińsko-mazurskiego (119), lubelskiego (106), podlaskiego (84), opolskiego (50), lubuskiego (12)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

To też może cię zainteresować: Odszedł legendarny artysta. To ogromna strata dla całego muzycznego świata

O tym się mówi: Beata Szydło staje w obronie rodziny. Padły bardo mocne słowa. O co chodzi