„Potwierdzam, że kilka osób z personelu bloku operacyjnego szpitala dziecięcego uzyskało pozytywne wyniki testów i jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2” - przekazał w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, Janusz Mielcarek, cytowany przez Wiadomości WP.

Okazuje się, że zakażeniu uległo pięć osób z personelu szpitala, a oddział dziecięcy zdecydował się o wstrzymaniu zaplanowanych na kolejne kilka dni operacji i zabiegów. Inne oddziały specjalistycznej placówki działają jak dawniej.

W tej chwili na oddziale prowadzone jest specjalne postępowanie epidemiologiczne w porozumieniu z lokalnym sanepidem. Ognisko zakażenia zostało wykryte w trakcie rutynowych cotygodniowych testów pracowników. W tej chwili oddział przechodzi odpowiednie zabiegi dezynfekcyjne i bada się, czy nie doszło do zakażenia małych pacjentów, którzy przebywali w placówce w ostatnim czasie.

Koronawirus w szpitalu w Toruniu! Planowane zabiegi operacyjne u dzieci wstrzymane

Sytuacja jest poważna, wszystkie operacje planowane u małych pacjentów zostały wstrzymane. Powodem koronawirus!

To już nie pierwsza taka sytuacja, gdyż do tej pory w ciągu ostatnich kilkunastu dni wykryto wiele niewielkich ognisk koronawirusa w wielu szpitalach na terenie całej Polski. Placówka zapewnia jednak, że gdy sytuacja zostanie opanowana pacjenci będą mogli zostać na oddziałach przyjęci, by mogli przejść niezbędne postępowanie medyczne, w tym zaplanowane zabiegi operacyjne.

Niestety, liczba przypadków koronawirusa znacząco wzrosła w ostatnich tygodniach. Tylko we wtorek resort zdrowia poinformował o nowych 2236 przypadkach zakażeń na terenie całej Polski. Zmarło łącznie 58 osób, w tym dwie z powodu COVID-19.

Jak informował portal "Życie": EPISKOPAT POLSKI PODJĄŁ WAŻNĄ DECYZJĘ DLA WIERNYCH KOŚCIOŁA W POLSCE! KAŻDY BĘDZIE MUSIAŁ SIĘ DO TEGO DOSTOSOWAĆ, TO KLUCZOWE DLA BEZPIECZEŃSTWA

Przypomnij sobie: CO BĘDZIE Z OBCHODAMI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? 1 LISTOPADA POD ZNAKIEM ZAPYTANIA, EPISKOPAT CZEKA NA DECYZJE RZĄDU, CZY NEKROPOLIE BĘDĄ ZAMKNIĘTE

Portal "Życie" pisał również: WIELKIE SZCZĘŚCIE JEDNEGO Z MIESZKAŃCÓW POLSKI! TRAFIŁ SZÓSTKĘ W LOTTO, MOŻE POSZCZYCIĆ SIĘ OGROMNĄ WYGRANĄ, CAŁA POLSKA CHCE WIEDZIEĆ, KTO TO