Wielu Polaków nie jest świadomych faktu, że od długiego czasu opłacają opłatę od deszczu. Okazuje się jednak, że według nowych przepisów, lista osób, które muszą ponosić koszty z tego tytułu będzie o wiele dłuższa!

Czekają nas zmiany w opłatach!

Jak podaje portal BiznesInfo obecnie do opłacania opłaty od deszczu są zobowiązane osoby, które posiadają nieruchomości o powierzchni większej niż 3500 metrów kwadratowych i 70% tej powierzchni jest zabudowane.

Nowa ustawa określa natomiast, że opłatę od deszczu będą musiały zapłacić te osoby, których nieruchomość ma powierzchnię 600 metrów kwadratowych i jest zabudowana już w 50%.

Co za tym idzie, po wejściu w życie nowych ustaleń opłatę od deszczu będą musieli zapłacić już nie tylko właściciele wielkopowierzchniowych sklepów, ale także spółdzielnie mieszkaniowe i osoby posiadające domki jednorodzinne. Co więcej, rząd uważa, że wprowadzenie zmian w tej kwestii zmusi wiele osób do odprowadzania deszczówki.

Czy to dobry pomysł?

- Samorządy będą musiały zinwentaryzować działki i wyliczyć podatek. Wymaga to gigantycznego nakładu pracy i środków. Trzeba będzie rozbudować kanalizację deszczową, by właściciele nieruchomości mogli odprowadzać wody opadowe. To olbrzymie nakłady - poinformował Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

- Mamy 9 tys. członków, z czego 6 tys. w wieku emerytalnym. Dla nich każda złotówka się liczy. Przez pandemię koszty poszybowały w górę, o czym jakoś rząd zapomina – powiedział natomiast prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Legionowie – Szymon Rosiak.

Jak się okazuje najniższa opłata wynosić będzie 0,45 zł za metr kwadratowy, a najwyższa nawet 1,50 zł. Rocznie do budżetu państwa wpłynie około 180 milionów złotych z tytuły opłaty od deszczu.

Jak informował portal "Życie": WICEMINSITER ZDROWIA WYJAWIŁ, JAK MINISTERSTWO ZDROWIA ZAMIERZA PORADZIĆ SOBIE Z PANDEMIĄ. JAKIE KROKI ZOSTANĄ PODJĘTE

Przypomnij sobie: JERZY FEDOROWICZ CODZIENNIE MUSI MIERZYĆ SIĘ Z POWAŻNĄ CHOROBĄ. AKTOR PRZECHODZI NIESAMOWICIE TRUDNE CHWILE

Portal "Życie" pisał również: MIJA KOLEJNY ROK, ODKĄD ANNY PRZYBYLSKIEJ NIE MA Z NAMI. WZRUSZAJĄCE SŁOWA MAMY AKTORKI, KTÓRA PRZYCHODZI NA MIEJSCE OSTATNIEGO SPOCZYNKU CÓRKI